środa, 17 sierpnia 2022 04:13

Zderzenie karetki z samochodami osobowymi! Są poszkodowani

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Zderzenie karetki z samochodami osobowymi! Są poszkodowani

We wtorek (16 sierpnia) w miejscowości Frycowa doszło do zderzenia trzech pojazdów: karetki i dwóch osobówek. Osoby poszkodowane trafiły do szpitale. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

16 sierpnia o godzinie 9:45 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Nawojowa oraz OSP Łabowa zostały wezwane do działań we Frycowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia trzech pojazdów tj. karetki pogotowia ratunkowego Volkswagen Crafter, Hondy Jazz oraz Audi Q8. Osoby podróżujące samochodami opuściły pojazdy o własnych siłach.

Po przybyciu zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia, znajdowała się już tam karetka pogotowia, a osoba poszkodowana była pod opieką ratowników medycznych, którzy zdecydowali o jej przewiezieniu do szpitala. Ponadto dwóch ratowników medycznych zostało wstępnie przebadanych, a kierowca Audi nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Na miejsce dotarli policjanci oraz druga karetka Pogotowia Ratunkowego, która zabrała poszkodowanych ratowników medycznych do szpitala.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a strażacy na czas prowadzonych działań kierowali ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo. Sprawdzono uszkodzone pojazdy pod kątem wycieków. W samochodzie marki VW oraz Honda nastąpiły wycieki płynów eksploatacyjnych, które zostały posypane sorbentem. W pojazdach odłączono klemy akumulatora. Na miejscu pozostał zastęp z OSP Nawojowa wraz z policją. Zepchnięto pojazdy na pobocze. Samochód Audi został zabrany przez lawetę. Na miejscu zdarzenia pozostała policja prowadząca czynności dochodzeniowe.

Inf. i foto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje