wtorek, 4 kwietnia 2023 13:00

Bądźmy wszyscy równi i szanujmy się

Autor (red)
Bądźmy wszyscy równi i szanujmy się

Ach, co to był za poranek na wielickim dworcu: radosny, kolorowy, rozśpiewany. Z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, który powszechnie obchodzony jest jako „Dzień Kolorowej Skarpetki” burmistrz Artur Kozioł spotkał się z wielicką społecznością chorych i ich opiekunów, aby porozdawać uśmiechy i zaznaczyć obecność we wspólnocie.

– Nieprzypadkowo widzimy się w tym miejscu, właśnie na dworcu - codziennie odbywamy podróż, ruszamy w drogę, ciekawi  tego, co dzień nam przyniesie. Tak jest właśnie z naszym życiem - jesteśmy wciąż w drodze. Tej ciekawości, otwartości, radości i odwagi w pokonywaniu trudności, możemy się tylko od Was uczyć, jesteście dla nas najważniejsi – powiedział Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł dołączając do wspaniałego chóru Kamilki, Natalki i Agnieszki - które wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 z Wieliczki pod dyrekcją Katarzyny Gwóźdź wykonali przepiękne utwory.

W najbliższym czasie planowane jest kolejne spotkanie na specjalnie dedykowanym wydarzeniu pod patronatem Burmistrza Wieliczki – odbędzie się ono 29 kwietna w Wielickiej Mediatece. Podziękowania należą się wszystkim, którzy przygotowali marcowe spotkanie - wszystkie wspaniałe niespodzianki - pyszne kolorowe pierniczki w kształcie skarpetek, artystyczną ramkę do zdjęcia z motywem kolorowych skarpetek, obraz pod hasłem „Z nami, nie dla nas” przygotowane pod patronatem Burmistrza Wieliczki przez zespół Wielickiego Centrum Kultury, zespół Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Szkołę Podstawową nr 2 im. Tadeusz Kościuszki w Wieliczce.

– Dziękujemy za obecność przedstawicielom Wielickiej Wspólnoty Młodzieży Niepełnosprawnej oraz Klubu Seniora działającej przy Parafii św. Klemensa, a także Grażynie Banach Kociołek, prezes Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Tęcza” – piszą organizatorzy.

fot. UM Wieliczka

Inf. i fot. UM Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje