wtorek, 18 czerwca 2024 15:10

Utrudnienia na Zakopiance. Jazda tylko jednym pasem

Autor Marzena Gitler
Utrudnienia na Zakopiance. Jazda tylko jednym pasem

Od wtorku rano do czwartkowego popołudnia (15:30) kierowcy pojadą tylko jednym pasem na Zakopiance w Głogoczowie. Utrudniania będą też w przyszłym tygodniu. To kolejne miejsce, gdzie trwają utrudniania.

- Zwęzimy do jednego pasa każdą z  jezdni Zakopianki w Głogoczowie, w rejonie budowy kładki dla pieszych.  Podobne utrudnienia będą też w przyszłym tygodniu,  również od wtorku do czwartku. Będziemy podwieszać deskowanie na  konstrukcji kładki - informuje Kacper Michna z krakowskiego oddziału GDDKiA.

Utrudnienia w Głogoczowie to nie jedyne miejsce, gdzie trzeba zdjąć nogę z gazu. Od poniedziałku zmieniła się organizacja ruchu na zakopiance w Gaju, gdzie trwa budowa wiaduktu. Do wtorkowego popołudnia ruch będzie odbywał się  tylko jednym pasem w każdym kierunku.

Kładka w Głogoczowie to  jedna z kilku tego rodzaju inwestycji. Bliżej Krakowa, w Libertowie, w do 2027  roku powstaną trzy kładki w ramach przebudowy  Zakopianki: kładka obok skrzyżowania DK7 z ul. Świetlistą, w pobliżu przystanku autobusowego Góra Libertowska oraz przy skrzyżowaniu z ul. Rumianą i ul. Przylesie.

Niespełna 1,5 km na  północ od przejścia w Głogoczowie powstanie kolejna kładka, w Mogilanach. Tam tez już rozpoczęły się prace. Na rozpoczęcie budowy czeka węzeł drogowy w  Krzyszkowicach, gdzie powstanie tunel pod Zakopianką. Ostatnia kładka  powstaje w Myślenicach, w pobliżu przystanku autobusowego Tarnówka i  dawnego Cmentarza Żydowskiego. Ten obiekt budujemy w ramach większej  inwestycji, jaką jest węzeł Myślenice. Oba węzły powinny zostać zrealizowane do końca 2025 roku.

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka