wtorek, 19 marca 2024 10:10

Utrudnienia w ruchu drogowym. Jutro w Krakowie kolejny protest rolników

Autor Karolina Kurando
Utrudnienia w ruchu drogowym. Jutro w Krakowie kolejny protest rolników

Komenda Miejska Policji w Krakowie poinformowała o możliwym wystąpieniu utrudnień w ruchu drogowym. Mogą one pojawić się jutro, w środę 20 marca, ze względu na zaplanowany protest rolników.

Już jutro w Krakowie odbędzie się kolejny protest rolników. Jak podaje Komenda Miejska Policji w Krakowie:

— 20 marca br., w Krakowie wystąpią duże utrudniania w ruchu drogowym, związane z zapowiadanym protestem rolniczym. Według uzyskanych informacji, do Krakowa może przyjechać nawet ponad dwa tysiące pojazdów uczestniczących w proteście. Utrudnień w ruchu w tym dniu można spodziewać się już od godzin porannych w różnych częściach miasta. Utrudnienia te będą występować przede wszystkim na głównych ulicach wjazdowych do Krakowa.

Protest rolników w Krakowie i Małopolsce. Mamy zdjęcia i filmy!
Kilkuset rolników zablokowało dziś od rana drogi w Małopolsce. Ponad sto traktorów wjechało do Krakowa z Bochni przez Wieliczkę.

Trasa protestu

Policja podaje, że osoby protestujące prawdopodobnie wjadą do Krakowa od strony północnej, al. 29 Listopada. Następnie przejadą ul. Lubomirskiego do Ronda Mogilskiego, które wyznaczono na punkt zbiórki wszystkich, którzy zamierzają uczestniczyć w proteście.

Dziś rolnicy ponownie przejadą przez Kraków i okolice. Sprawdź trasę i utrudnienia
Dziś (20 lutego) na terenie powiatu krakowskiego odbędzie się protest rolników. Protest planowany jest na drodze krajowej 44. Utrudnienia związane z protestami przewidziane są na odcinkach dróg wojewódzkich 774, 780 oraz 776. Miejsca objęte protestem zostaną zabezpieczone przez policję. Już dziś r…

Utrudnienia mogą wystąpić również na obszarach ul. Igołomskiej, al. Jana Pawła II, ul. Mogilskiej (strona wschodnia); ul. Herberta, ul. Turowicza, ul. Tischnera (strona południowa). Ponadto na drodze nr 776 dołączą protestujący nadjeżdżający od ul. Wielickiej. Dalsza trasa protestu obejmie II obwodnicę w kierunku Mostu Kotlarskiego, ul. Kotlarską, Rondo Grzegórzeckie i Rondo Mogilskie.

To będzie prawdziwy drogowy armagedon! Szkoły zawieszają zajęcia. Rolnicy wyjadą na ulice
W najbliższy piątek (9 lutego) rolnicy z całego kraju przeprowadzą protest, który wpłynie na ruch drogowy w Polsce. Kierowcy w Małopolsce powinni uzbroić

Policyjny apel

Komenda Miejska Policji w Krakowie apeluje, by mieszkanki i mieszkańcy skorzystali jutro z komunikacji miejskiej, aby w jak największym stopniu uniknąć zakorkowania miasta.

Czesław Siekierski o protestach rolników: Dziś widać, ile trzeba naprawić po 8 latach zaniedbań
W ostatnim czasie w całym kraju odbyły się protesty wynikających ze złych warunków i niezadowolenia rolników. Narzekają oni wciąż na napływ zboża z Ukrainy,

Fot. główne: Małopolska Policja/Facebook

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka