sobota, 13 lutego 2021 09:29

Uwaga! Fałszywi goprowcy szaleją na skuterach śnieżnych na Babiej Górze!

Autor Mirosław Haładyj
Uwaga! Fałszywi goprowcy szaleją na skuterach śnieżnych na Babiej Górze!

Ratownicy z Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, zamieścili na swoim funpage'u ostrzeżenie przed fałszywymi goprowcami, którzy poruszają się na skuterach śnieżnych.

W komunikacie zamieszczonym na profilu GOPR Beskidy możemy przeczytać:

– W ostatnim czasie docierają do nas liczne sygnały o niebezpiecznym zachowaniu kierowców skuterów śnieżnych. Niestety są wśród nich osoby podszywające się pod ratowników GOPR, ubierające np. kamizelkę czy kurtkę z emblematem organizacji (zakupioną przez internet lub stworzoną samodzielnie). Zgłoszenia często dotyczą osób, które bezprawnie poruszają się po Beskidach, bezpośrednio zagrażając przy tym bezpieczeństwu turystów (m.in. jeżdżąc po szlakach turystycznych z dużą prędkością), czy też niszcząc środowisko naturalne (np. dewastując skuterami młodniki).

GOPR-owcy przypominają także, że ratownik wykonujący patrol lub czynności ratunkowe zawsze posiada odpowiedni ubiór i apteczkę, a także zachowuje się zgodnie z przyjętymi przez nas zasadami bezpieczeństwa.

– Dzwoniąc do Stacji Centralnej GB GOPR w Szczyrku można dowiedzieć się, czy w danym rejonie jest zgłoszony wyjazd ratownika. Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo turystów informujemy, że wszystkie nadużycia będą zgłaszane na Policję

– czytamy.

W ostatnim czasie docierają do nas liczne sygnały o niebezpiecznym zachowaniu kierowców skuterów śnieżnych. Niestety są...

Opublikowany przez GOPR Beskidy Poniedziałek, 8 lutego 2021

Fot. i inf.: GOPR Beskidy

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje