sobota, 8 lutego 2020 08:00

W Krakowie powstanie ogromne centrum sportów zimowych

Autor Katarzyna Domagała
W Krakowie powstanie ogromne centrum sportów zimowych

Miasto Kraków wychodzi z nową propozycją dla mieszkańców na spędzanie czasu wolnego w zimie. Zaprojektowano ogromny obiekt, w którym znajdą się: dwa sztuczne lodowiska, kryta pływalnia, oświetlona igielitowa górka dla początkujących narciarzy, wielofunkcyjna trasa biegowa, plac do jazdy na deskorolkach i rolkach oraz zaplecze gastronomiczno-restauracyjne.

Na przełomie lutego i marca Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie ogłosi przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej w celu uzyskania pozwolenia na budowę dla tego kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Obiekt powstanie na terenie należącym do miasta, w rejonie ulic Lipskiej i Myśliwskiej, w Dzielnicy XIII Podgórze. Lokalizacja i charakter inwestycji są zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Urzędnicy przekonują, że tego typu kompleks jest potrzebny ze względu na intensywną zabudowę mieszkaniową w tym rejonie, przy jednoczesnym niedoborze infrastruktury sportowej. Stworzy dogodne warunki do aktywnego spędzania wolnego czasu nie tylko przez mieszkańców Płaszowa i powstającego Nowego Miasta, ale także dla wszystkich krakowian – dzięki dogodnym połączeniom środkami komunikacji miejskiej z pozostałymi dzielnicami.

Planowany obiekt będzie łączył wiele funkcji i stworzy szerokie możliwości uprawiania sportu i rekreacji. Stok narciarski może w razie potrzeby przemienić się w górkę saneczkową, z oświetlonej 700-metrowej trasy biegowej będą mogli korzystać – w zależności od pory roku – narciarze, rowerzyści, amatorzy jazdy na nartorolkach czy biegacze.

Budynek centrum sportów zimowych ma być samowystarczalny energetycznie. Opracowanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie pozwolenia na budowę otworzą drogę do starań o pozyskanie środków zewnętrznych na realizację tej inwestycji.

Info, foto: krakow.pl

Kraków - najnowsze informacje