środa, 17 listopada 2021 11:09

W Skawinie posypią się mandaty. O problemie powiadomiono już policję

Autor Aleksandra Tokarz
W Skawinie posypią się mandaty. O problemie powiadomiono już policję

Drogowa ofensywa w Skawinie trwa. Równolegle prowadzone są dwie inwestycje - budowa ronda turbinowego na skrzyżowaniu ulic: Skotnickiej i Krakowskiej z Drogą Krajową nr 44 - obwodnicą Skawiny i budowa dwóch rond na ul. Krakowskiej. Pierwsze powstanie na skrzyżowaniu z ul. Popiełuszki, a drugie przy wjeździe na parking przy cmentarzu parafialnym. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy kierowcy potrafią dostosować się do znaków, które pojawiły się na remontowanym odcinku. Urząd Miejski zapowiada, że posypią się mandaty.

Na zamkniętym skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z ul. Popiełuszki wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Znajduje się tam tymczasowa sygnalizacja świetlna, która dotyczy wyłącznie autobusów komunikacji miejskiej. Przejazd samochodów osobowych jest zabroniony.

- Niestety wielu kierowców ma problem z przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego. Szczególną trudność sprawia im stosowanie się do znaku B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach) na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z ul. Popiełuszki - informuje Urząd Miejski w Skawinie.

Tymczasowa sygnalizacja świetlna, która pojawiła się na skrzyżowaniu wspomnianych ulic dotyczy wyłącznie komunikacji miejskiej oraz innych pojazdów uprawnionych do przejazdu przez teren budowy. Są jednak "sprytni" kierowcy, którzy korzystając z okazji jadą za autobusem lub przejeżdżają na czerwonym świetle. Takie przewinienia nie ujdą im jednak na sucho.

O problemie została poinformowana Komenda Powiatowa Policji, która zadeklarowała regularne wizyty patrolu na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej i ul. Popiełuszki. - Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego - dodaje magistrat.

fot. UMiG Skawina

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje