środa, 6 października 2021 07:52

W środę załamanie pogody. Ochłodzenie, deszcz i deszcz ze śniegiem

Autor Aleksandra Tokarz
W środę załamanie pogody. Ochłodzenie, deszcz i deszcz ze śniegiem

Po kilku cieplejszych dniach powraca ponura aura. Dziś wyraźnie odczujemy ochłodzenie. W Tatrach spadnie deszcz ze śniegiem.

- Dziś zachmurzenie umiarkowane i duże. Deszcz na zachodzie, na południowym zachodzie miejscami spadnie do 10-12 mm. Na wschodzie bez opadów. Chłodniej, temperatura maksymalna od 14°C do 18°C. Na wschodzie silniejszy wiatr, w porywach do 55 km/h, z kierunków południowych – informuje IMGW.

Największe zachmurzenie i deszcz spodziewane są w pasie obejmującym województwa: zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, zachodnią część mazowieckiego, dolnośląskie, opolskie, śląskie i część małopolskiego.

Na południowym zachodzie kraju w ciągu dnia może spaść do 10 mm deszczu. W Tatrach spodziewane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

- Niestety, na przeważającym obszarze Polski pogoda będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka. Obojętne warunki biometeorologiczne zaznaczać się będą na wschodzie kraju, zwłaszcza w pasie od Mazowsza po Podkarpacie – informuje IMGW.

Polska

Polska - najnowsze informacje