środa, 30 listopada 2022 12:30

W środku nocy usłyszał głośne krzyki i walenie do drzwi

Autor Katarzyna Jamróz
W środku nocy usłyszał głośne krzyki i walenie do drzwi

W środku nocy, do domu 43-latka z gminy Bochnia wtargnęło dwóch mężczyzn. Grożąc mu pobiciem ukradli pieniądze znajdujące się w jego portfelu.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (27/28 listopada) około godziny 1, 43-letni mieszkaniec gminy Bochnia, usłyszał bardzo głośne pukanie do drzwi swojego domu. Dodatkowo, odgłosom tym towarzyszyły głośne krzyki wzywające do ich otwarcia.

– Kiedy zdezorientowany mężczyzna je otworzył, do wnętrza budynku wtargnęło dwóch znanych mu mężczyzn. 28-letni mieszkaniec gminy Bochnia oraz 41-letni mieszkaniec Krakowa, zachowywali się irracjonalnie i byli agresywni w stosunku do gospodarza posesji. Grożąc pobiciem zażądali od niego pieniędzy. Mężczyźni ukradli znalezione w jego portfelu 500 zł  po czym uciekli. 43-latek telefonicznie połączył się z numerem alarmowym i wezwał patrol policji, a przybyłym na miejsce policjantom dokładnie opisał zaistniałą chwilę wcześniej sytuację oraz wygląd sprawców

– informuje sierż. szt. Daniel Bułatowicz, rzecznik prasowy KPP w Bochni.

Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego wytypowali miejsce, w którym mogą znajdować się sprawcy. Mundurowi zastali tam dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi sprawców. W trakcie czynności oboje zachowywali się w stosunku do funkcjonariuszy agresywnie. Policjanci zatrzymali 28 i 41-latka, którzy przyznali się do kradzieży 500 zł  z domu 43-latka. Mężczyźni dodali, że skradzionymi pieniędzmi zapłacili za… dwie butelki alkoholu oraz taksówkę, która miała dostarczyć im wspominany trunek.

Mężczyznom postawiono zarzut rozboju, za który grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Inf. KPP Bochnia
Fot. Ilustracyjne/Pixabay/Edycja własna

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje