poniedziałek, 23 listopada 2020 12:24

Wadowice. Młodzi sportowcy nagrodzeni za wybitne osiągnięcia

Autor Wiktoria Mitura
Wadowice. Młodzi sportowcy nagrodzeni za wybitne osiągnięcia

Biegać, skakać, latać, pływać, w tańcu, w ruchu wypoczywać.. Tak mogliby zaśpiewać młodzi sportowcy nagrodzeni, jak co roku, przez Burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego za wybitne osiągnięcia sportowe w mijającym sezonie.

Nagroda Burmistrza Wadowic przyznawana jest sportowcom indywidualnym, za ich szczególne osiągnięcia w danym roku, a pula nagród to tym razem ponad 27 tysięcy złotych. Wśród tegorocznych laureatów jest 5 chłopców i 13 dziewcząt w wieku od 9 do 18 lat, zamieszkujących gminę i/lub zrzeszonych w organizacjach sportowych z siedzibą w Gminie Wadowice.

Najlepsze rezultaty w sezonie 2019/2020 młodzi sportowcy wywalczyli w takich dyscyplinach jak pływanie (m.in. David Szczygieł na zdjęciu powyżej, podczas zeszłorocznej gali), kolarstwo, łucznictwo, narciarstwo alpejskie, taniec, karate i szachy, odnosząc znaczne sukcesy na poziomie ogólnopolskim, regionalnym i powiatowym.

Talent i ciężka praca to jedno, ale sukces często nie byłby możliwy bez odpowiedniego wsparcia i zaangażowania ze strony dobrego trenera. Dlatego wśród nagrodzonych jest również troje szkoleniowców, wyróżnionych za szczególny wkład w krzewienie kultury fizycznej i osiągnięcia sportowe zawodników. To Andrzej Kramarczyk, prezes i trener KS „AQUILA” Wadowice oraz Eliza Bucka i Inez Romanowska, stojące za sukcesami nagrodzonych młodych tancerek.

„Pula nagród wyniosła ponad 27 tysięcy złotych. Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych oraz dla trenerów, którzy są ojcami tych sukcesów! – mówi Burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy osiągnięć i mocno trzymamy kciuki za dalszy pełen sukcesów rozwój sportowej kariery!

Poznajcie nazwiska sportowej dumy Wadowic

info i foto: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje