środa, 20 kwietnia 2022 12:33

Wadowice. Nastolatek miał przy sobie narkotyki

Autor Katarzyna Jamróz
Wadowice. Nastolatek miał przy sobie narkotyki

Wadowiccy policjanci zatrzymali 17-latka, który posiadał zakazane substancje. Młody mężczyzna „wpadł” podczas rutynowej kontroli drogowej. Podejrzany usłyszał już zarzut. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu, w godzinach nocnych, policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego wadowickiej komendy podczas patrolowania jednej z ulic na terenie miasta zauważyli opla, wewnątrz którego siedziały cztery osoby. Samochód wyjechał z osiedla, a kierowca na widok radiowozu przyśpieszył, co wzbudziło zainteresowanie funkcjonariuszy. Mundurowi zatrzymali samochód do kontroli drogowej.

– Gdy tylko kierowca otworzył drzwi, policjanci wyczuli wydobywającą się z wnętrza charakterystyczną woń palonej marihuany. Podczas kontroli osobistej mężczyzn, funkcjonariusze znaleźli u jednego z pasażerów, 17-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, susz marihuany. Mężczyzna został zatrzymany

– informuje policja.

Śledczy przedstawili mu zarzut posiadania zakazanych substancji, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Inf./Fot.: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje