poniedziałek, 17 lutego 2020 11:00

Wadowice. Okradał swojego pracodawcę. Co mu grozi?

Autor Katarzyna Domagała
Wadowice. Okradał swojego pracodawcę. Co mu grozi?

Policjanci kryminalni  z Andrychowa odzyskali część skradzionego mienia i zatrzymali mężczyznę  podejrzanego o okradanie swojego pracodawcy. 26 – latkowi grozi  nawet do 5 lat więzienia.

W  październiku ubiegłego roku, właściciel jednej z andrychowskich firm  zauważył, że z terenu jego zakładu zniknęły płyty aluminiowe. Taka  sytuacja powtórzyła  się jeszcze kilkakrotnie, lecz za żadnym razem mężczyzna nie informował  Policji.  

Kilka dni temu, właściciel zwrócił uwagę na swojego  pracownika, który po zakończonej pracy ponownie powrócił do firmy. Jak się okazało, mężczyzna był w towarzystwie kolegi i wspólnie  ładowali na samochód aluminiowe płyty. Właściciel natychmiast powiadomił policjantów, którzy przyjechali na miejsce i zatrzymali 26-letniego pracownika oraz jego 19-letniego towarzysza. Mężczyźni zdążyli załadować 51 sztuk aluminiowych blach wartych około 420 złotych, które zostały odzyskane i pozostały w zakładzie.

W trakcie dalszych czynności śledczy sprawdzili punkty skupu złomu na terenie gminy, gdzie w jednym  odnaleźli 50 płyt,  które jak się okazało sprzedał 26-latek. Ustalono, że nieuczciwy pracownik od października ubiegłego roku do 13 lutego bieżącego roku ukradł około 240 płyt o łącznej wartości około dwóch tysięcy złotych. Policjanci odzyskali ponad 100 sztuk wartych blisko 840 złotych.

Mieszkaniec gminy Andrychów usłyszał już zarzut kradzieży, do którego przyznał się w trakcie przesłuchania. Niebawem mężczyzna stanie przed sądem. Za czyn. którego się dopuścił grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Drugi mężczyzna został przesłuchany w charakterze świadka i po zakończonych czynnościach zwolniony.

Info: KPP Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje