poniedziałek, 29 czerwca 2020 08:59

Wadowice. Ponad 6 mln zł na inwestycje dla gminy

Autor Głos 24
Wadowice. Ponad 6 mln zł na inwestycje dla gminy

Ponad 6,3 miliona złotych otrzyma gmina Wadowice z Funduszu Inwestycji Samorządowych (FIS) w ramach tarczy antykryzysowej. Co ciekawe, to największa dotacja w Małopolsce Zachodniej i jedna z największych w całym województwie.

W piątek (26.06) w Wadowicach odbyła się konferencja prasowa z udziałem Posła na Sejm RP Filipa Kaczyńskiego, starosty wadowickiego Eugeniusza Kurdasa oraz burmistrzów, wójtów i przedstawicieli wszystkich gmin powiatu wadowickiego. Do gmin powiatu trafi łącznie 15,84 mln zł, z czego aż 40 procent – 6,27 mln zł – zgarnęła Gmina Wadowice. Dla porównania Andrychów otrzyma 2,04 mln zł, Kalwaria Zebrzydowska 0,92 mln zł, z kolei sąsiednie miasta powiatowe odpowiednio: 5,52 mln zł – Myślenice, 3,71 mln zł – Chrzanów, 3,61 mln zł – Oświęcim, 3,1 mln zł – Sucha Beskidzka. 8,17 mln zł otrzyma również Powiat Wadowicki. To trzecia największa dotacja spośród powiatów.

Skąd tak duża dotacja dla Wadowic? Podział środków dokonany został według ściśle określonego algorytmu, uwzględniającego planowane wydatki majątkowe samorządów.

Otrzymane środki pozwolą nam kontynuować naszą wielką ofensywę inwestycyjną po epidemii, w trakcie której z budżetu gminy przeznaczyliśmy ogromne pieniądze na zakup środków ochrony osobistej i laptopów dla naszych uczniów, a przede wszystkim na ratowanie lokalnego biznesu. Wydaliśmy setki tysięcy złotych na ratowanie wadowickiej pływalni, która po trzech miesiącach dziś została na nowo otwarta. Na czas narodowej kwarantanny obniżyliśmy czynsz dla naszych najemców i dzierżawców, zmniejszyliśmy przedsiębiorcom opłaty za odpady komunalne, odroczyliśmy podatki, uruchomiliśmy specjalny bezpieczny targ dla naszych handlowców, praktycznie zwalniając ich z opłat. A w ostatnim czasie podjęliśmy decyzję, że do końca roku wszystkie ogródki gastronomiczne w całej gminie Wadowice będziemy wynajmować za symboliczny grosz – mówił burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.
https://www.facebook.com/watch/?v=798933630513375

Źródło: wadowice.pl

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje