czwartek, 23 września 2021 13:42

Wadowice przygotowały prawdziwą gratkę dla czytelników! Zobacz, kto zawita do miasta?

Autor Mirosław Haładyj
Wadowice przygotowały prawdziwą gratkę dla czytelników! Zobacz, kto zawita do miasta?

Wkrótce Wadowice ponownie ogarnie mania czytania, a wszystko to za sprawą „Fantastycznej czyTOmanii – Wadowickiego Festiwalu Książki”. Warto więc zarezerwować czas i przygotować „miejsce” na autografy, bowiem miasto odwiedzą wyjątkowi goście.

W tym roku Festiwal w dużej mierze zostanie poświęcony fantastyce. Jest to ukłon w stronę Stanisława Lema – czołowego przedstawiciela polskiej fantastyki naukowej, którego uznano literackim patronem 2021 roku. W związku z tym wydarzeniem przybliżamy sylwetki pisarzy, których już w najbliższy weekend będziemy mieli okazję poznać osobiście.

W piątek 24 września o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie online z Katarzyną Bereniką Miszczuk –  wszechstronną pisarką, której znakiem rozpoznawczym jest nieoczywista mieszanka literackich światów niezmiennie doprawiona dużą dawką humoru. Największe uznanie czytelników przyniósł jej cykl „Kwiat paproci”, na który  składają się: „Szeptucha”,  „Noc Kupały”, „Żerca”,  „Przesilenie” i „Jaga”. Prawie wszystkie książki tworzące serię zostały nagrodzone w plebiscycie portalu lubimyczytac.pl zyskując miano Książki Roku aż cztery lata z rzędu (2016-2019).  Duże uznanie czytelników zyskała również seria diabelsko-anielska („Ja, diablica” „Ja, anielica” , „Ja, potępiona” oraz „Ja, ocalona”) oraz seria medyczna – „Obsesja” i „Paranoja”. W tym roku ekranizacji doczekała się również jedną z książek pisarki  pt. „Druga szansa”. Film „Otwórz oczy” od sierpnia można obejrzeć na platformie Netflix. Spotkanie będzie transmitowane za pośrednictwem YouTube’a.

Przysłowiową „wisienką na torcie” Wadowickiego Festiwalu Książki  będzie sobotnie spotkanie z pisarzem Thomasem Arnoldem(godz. 18.00). Jego literacka przygoda rozpoczęła się w 2013 roku, kiedy to ukazał się thriller medyczny o zabarwieniu sensacyjnym – „Anestezja”. W 2015 roku książką „33 dni prawdy” autor rozpoczął cykl powieści z detektywami Adamsem i Rossem. Od tego czasu ukazały się także: „Tetragon”, „Horyzont umysłu”, „Efektor” i „Mauzoleum”. Pisarz próbował także swoich sił w fantastyce, czego owocem są „Legendy Archeonu”. Z kolei ostatnia książka pisarza – „Trzecia córka” podbiła serca czytelników Wadowickiej Biblioteki Publicznej i jest jedną z chętniej wypożyczanych pozycji!

Inf.: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje