wtorek, 6 kwietnia 2021 11:40

Wadowice: Straż pożarna będzie miała nową remizę?

Autor Mirosław Haładyj
Wadowice: Straż pożarna będzie miała nową remizę?

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita, małopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotr Filipek wraz z komendantem PSP w Wadowicach st. bryg. Pawłem Kwarciakiem, starostą wadowickim Eugeniuszem Kurdasem oraz burmistrzem Wadowic Bartoszem Kalińskim podpisali dokument o szczególnym znaczeniu.

To list intencyjny potwierdzający podjęcie wspólnych działań w celu utworzenia nowej strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach wraz z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą.

– O tym, jak ważną rolę pełni Straż Pożarna, przekonywaliśmy się wielokrotnie. Strażacy wspierają działania przeciwpowodziowe, pomagają, gdy żywioł stawia nowe wyzwania. Od ponad roku walczą także z epidemią COVID-19. Jestem przekonany, że zadeklarowana dzisiaj współpraca przełoży się na szybkie efekty. Dzisiaj to my mówimy: wszystkie ręce na pokład – działamy wspólnie, by nowa strażnica PSP w Wadowicach stała się faktem

– mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Działania te wymagają synergii i pełnego zaangażowania zarówno jednostek administracji rządowej, jak i samorządowej oraz samej Straży Pożarnej. Nowa Komenda PSP ma na celu podniesienie nie tylko zabezpieczenia przeciwpożarowego, ale także poprawę szeroko rozumianego bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wadowickiego. To także wyjście naprzeciw potrzebom samych strażaków i poprawa ich warunków lokalowych.


Fot.  inf.: MUW w Krakowie

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje