środa, 5 czerwca 2024 10:33

Ważna decyzja w sprawie Strefy Płatnego Parkowania

Autor Mirosław Haładyj
Ważna decyzja w sprawie Strefy Płatnego Parkowania

Przedstawiciele Zarządu Transportu Publicznego poinformowali podczas ostatniego posiedzenia Komisji Infrastruktury RMK, że w najbliższym czasie nie ma planów poszerzenia Strefy Płatnego Parkowania.

Zgodnie z zapowiedziami, 5 sierpnia miały wejść w życie nowe cenniki opłat za parkowanie w strefie. Wzrosnąć miały ceny jedynie dla osób nie posiadających Karty Krakowskiej przy płatności mobilnej.

Termin tych zmian zostanie jednak przesunięty.

– Jest to spowodowane unieważnieniem przez wojewodę małopolskiego części uchwały, dotyczącej rozróżnienia w formie płatności i ograniczenia ich tylko do płatności mobilnych. Radni odwołali się od tej decyzji, a Wojewódzki Sąd Administracyjny przychylił się do ich argumentacji. Jednak wojewoda złożył skargę do Naczelnego Sądu Administracyjnego od wspomnianego wyroku, a rozstrzygnięcie w tej sprawie jeszcze nie zapadło. Nie wiadomo także, kiedy to nastąpi i czy będzie to w tym roku - przekazują urzędnicy.

Strefa Płatnego Parkowania bez poszerzenia

Decyzja w sprawie poszerzenia SPP nie może zapaść w najbliższej przyszłości. Jak przekazuje magistrat, problemem jest m.in. zakup nowych parkomatów, na które nie przewidziano funduszy w budżecie.

– W planach jest zakup używanych urządzeń z Warszawy – zapowiadał zastępca prezydenta Stanisław Kracik, który zwrócił również uwagę, że to niejedyny problem, który spowalnia proces poszerzenia SPP. Dodatkowym są także koszty związane z infrastrukturą (m.in. oznaczenie SPP).

Inf.: UMK

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka