poniedziałek, 27 lutego 2023 13:58

Ważne informacje dla uchodźców. "Szafa Dobra" zmienia godziny i zasady pracy

Autor Patryk Trzaska
Ważne informacje dla uchodźców. "Szafa Dobra" zmienia godziny i zasady pracy

Od marca zmieniają się zasady i godziny pracy „Szafy Dobra” oraz magazynu przy al. Daszyńskiego 16, które działają z ramienia fundacji Internationaler Bund Polska. Oba te miejsca pomogły wielu uchodźcom przybywającym do Krakowa.

Z magazynu przy al. Daszyńskiego 16 uchodźcy nadal mogą otrzymać żywność, kosmetyki czy rzeczy do spania w ilości określonej w regulaminie oraz w miarę dostępności darów, w okresie 60 dni od pierwszego przyjazdu do Polski. Jest on otwarty w poniedziałki od godz. 9.00 do 16.00.

Od 1 marca „Szafa Dobra” będzie działać tylko w jednej siedzibie na os. Górali 8, w środy, czwartki i piątki w godz. od 10.00 do 16.00. Tam wydawana jest odzież, obuwie, bielizna dla uchodźców z Ukrainy, którzy przyjechali po 24 lutego 2022 r.

Filia na ul. Śniadeckich 3 jest otwarta jeszcze tylko do końca lutego. Po zamknięciu filii cały asortyment zostanie przewieziony do głównej siedziby.

Warto dodać, że od 7 marca „Szafa Dobra” na os. Górali 8 będzie dodatkowo dostępna dla osób objętych wsparciem MOPS, w poniedziałki i wtorki w godz. od 11.00 do 18.00. W celu skorzystania z takiej pomocy każda zainteresowana osoba przedstawia skierowanie wydane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje