piątek, 26 czerwca 2020 12:32

Weekend w Krakowie - jak zorganizować wyjazd?

Autor Głos 24
Weekend w Krakowie - jak zorganizować wyjazd?

Kraków to piękne miasto, które bez wątpienia warto odwiedzić. To idealne miejsce na weekendowy wypad. Jak zorganizować taki wyjazd? O czym warto przy tym pamiętać? Sprawdźmy, czego koniecznie musimy spróbować oraz co zobaczyć w Krakowie.

Weekend to doskonały czas na wypoczynek. Nie musi być on jednak bierny. Ostatnio coraz więcej osób decyduje się spędzać wolny czas aktywnie, na przykład podróżując. W Polsce jest naprawdę wiele naprawdę przepięknych miejsc. Dotyczy to zarówno wspaniałości stworzonych przez naturę, jak i miast, które swą architekturą zapierają dech w piersiach. Do tej drugiej grupy bez wątpienia zaliczyć możemy Kraków. Nasza dawna stolica powszechnie uważana jest za jedno z najpiękniejszych miast w europie. Znajdziemy tam wiele ciekawych atrakcji, muzeów oraz miejsc, które uczestniczyły w tworzeniu naszej historii. To idealne miejsce na weekendowy wyjazd dla osób lubiących długie miejskie spacery i nie tylko. O czym warto pamiętać, organizując wyjazd do Krakowa?

Nocleg w Krakowie — gdzie szukać?

W Krakowie działa niezliczenie wiele miejsc noclegowych. Nie oznacza to jednak, że nie musimy martwić się o ten aspekt naszej podróży. Należy pamiętać bowiem, że Kraków to jedno z najczęściej odwiedzanych miast w Polsce. Każdego roku odwiedza je bowiem nawet kilkanaście milionów turystów. Warto więc zarezerwować hotel, hostel lub apartament nieco wcześniej. Jeśli chcemy zwiedzić jak najwięcej, wybierzmy hotel znajdujący się w centrum. Doskonałą lokalizację ofercie na przykład hotel Krakus. To dokonała baza wypadowa.

Weekend w Krakowie — co zjeść?

Kraków słynie nie tylko ze wspaniałej architektury, ale i wybornego jedzenia. Regionalne produkty i potrawy to coś, czego naprawdę warto spróbować. Tradycyjne obwarzanki to pozycja numer jeden. Znajdziemy je na licznych kramach, podobnie zresztą, jak i kiełbasę krakowską, czy piszinger. Oczywiście koniecznie powinniśmy odwiedzić także restauracje serwujące pyszne dania regionalne. Jedną z takich oferuje wspomniany już wcześniej hotel Krakus.

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Jadąc do Krakowa, nie musimy się obawiać, że nie będziemy mieli co robić. Czy świeci słońce, czy pada deszcz, w Krakowie nigdy nie będziemy się nudzić. Znajdziemy tu atrakcje dla każdego. Oczywiście miasto to słynie przede wszystkim z olbrzymiego wręcz dziedzictwa historycznego. Zamek Wawel, czy też Kościół Mariacki, czy Sukiennice, to miejsca, które koniecznie musimy zobaczyć. Warto odwiedzić także popularne muzea. Dla fanów sztuki pozycją obowiązkową na mapie jest Muzeum Książąt Czartoryskich, w którym na własne oczy zobaczyć możemy słynną Damę z gronostajem.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje