niedziela, 4 kwietnia 2021 16:31

Wiadomo, kto wyremontuje wiadukty w Węgrzcach Wielkich

Autor Tomasz Stępień
Wiadomo, kto wyremontuje wiadukty w Węgrzcach Wielkich

Wiadukty na A4 w Węgrzcach Wielkich czeka spora przebudowa. Będzie nowa nawierzchnia jezdni i chodników, remont balustrad, ekranów akustycznych i przeciwporażeniowych. Wszystko ma być gotowe za cztery miesiące. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i autostrad wybrała właśnie najkorzystniejszą ofertę na remont wiaduktów.

Złożyła ją firma Nowak-Mosty z Dąbrowy Górniczej. Przedsiębiorstwo ma ogromne doświadczenie w realizacji tego typu zadań. Mosty, wiadukty, tunele to ta infrastruktura, której budowa leży u podstaw działalności Nowak-Mosty. Ale budowa mostów to nie wszystko. Firma jest także sponsorem Wisły Kraków.

Wiadukty przeznaczone do remontu zlokalizowane są nad drogą gminną w miejscowości Węgrzce Wielkie (km 433+438) w powiecie wielickim. Zaoferowana za wyremontowanie obiektów cena wynosi 1.189.708,15 zł

Wykonawca ma przeprowadzić nie tylko remont nawierzchni jezdni i chodników, ale także izolacji przeciwwodnej, ścianek zaplecznych, dylatacji i łożysk obiektów. Zabezpieczeniem antykorozyjnym objęta zostanie konstrukcja stalowa ustroju nośnego. Wyremontowane będą także balustrady, ekrany akustycznych, ekrany przeciwporażeniowe i odwodnienie pomostów.

Czas przeznaczony na wykonanie wszystkich prac określony został w dokumentacji przetargowej na 150 dni. Wykonawca mógł zaproponować skrócenie tego terminu o 30 dni i tak też zrobił. W tej sytuacji remont ma potrwać 120 dni.

fot: GDDKiA

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje