czwartek, 10 grudnia 2020 11:59

Wiceminister finansów złożył rezygnację

Autor Wiktoria Mitura
Wiceminister finansów złożył rezygnację

Piotr Dziedzic rezygnuje ze stanowiska wiceministra finansów i wiceszefa Krajowej Administracji Skarbowej - tak ustalił portal Business Insider Polska. Źródła mówią, że to nie jest pierwsze podejście do odejścia.

Sam złożył rezygnację. Dokumenty do premiera z wnioskiem o odwołanie ze stanowiska podpisał już minister finansów Tadeusz Kościński, teraz formalnie musi to zrobić jeszcze szef rządu. Powinno to nastąpić do połowy grudnia – twierdzi informator z Ministerstwa Finansów.

Wiceminister Finansów nie chciał komentować tej informacji. Portalowi Business Insider Polska udało się ustalić, że powodem jego odejścia są sprawy osobiste.

To nie jest jego pierwsze podejście do odejścia, ale do tej pory premierowi Mateuszowi Morawieckiemu udawało się go przekonać do pozostania. Wiadomo też, że nie z wszystkimi w MF układała mu się dobrze współpraca – mówią źródła portalu.

Piotr Dziedzic do resortu trafił jako delegowany funkcjonariusz ABW i odpowiadał za walkę z przestępczością ekonomiczną.

Piotr Dziedzic był wiceministrem finansów i wiceszefem KAS od czerwca 2019 roku. Zajmuje również stanowisko Generalnego Inspektora Informacji Finansowej oraz jest pełnomocnikiem rząd ds. zwalczania nieprawidłowości finansowych na szkodę Polski lub Unii Europejskiej

info: businessinsider.pl

Polska

Polska - najnowsze informacje