poniedziałek, 27 czerwca 2022 15:35

[WIDEO] Barbarzyństwo! Rosjanie uderzyli w centrum handlowe - w środku ponad tysiąc osób

Autor Tomasz Stępień
[WIDEO] Barbarzyństwo! Rosjanie uderzyli w centrum handlowe - w środku ponad tysiąc osób

Płonie centrum handlowe w Krzemieńczuku, mieście w obwodzie połtawskim w środkowej Ukrainie. Rosjanie wykonali atak rakietowy w momencie, gdy w środku było ponad 1000 osób.

To prawie 150 kilometrów od linii frontu. Ale nawet tu, w tym 220-tys. mieście, nawet w cywilnych obiektach, Ukraińcy nie mogą czuć się bezpieczni. Jak poinformował prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, Rosjanie wystrzelili rakiety w centrum handlowe, w którym przebywało ponad tysiąc cywilów.

– Centrum płonie, ratownicy walczą z ogniem, ilość ofiar jest na razie trudna do oszacowanie – napisał prezydent Zełenski. Jak dodał, był to obiekt, który nie stanowił żadnego zagrożenia dla armii rosyjskiej. – Brak wartości strategicznej. Tylko ludzie, którzy próbują wrócić do normalnego życia, co tak bardzo irytuje okupantów – dodał.

Informację potwierdza także wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Emine Dzhaparova dodając, że chodzi o centrum handlowe Amstor. Wstępne informacje mówią o dwóch ofiarach śmiertelnych, około 20 rannych, 9 z nich jest w stanie krytycznym. Ale ofiar może być znacznie więcej.

mapa: OpenStreetMap
Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje