poniedziałek, 12 października 2020 15:07

[WIDEO] Zobacz jak policjantka goni mężczyznę za brak maseczki

Autor Tomasz Stępień
[WIDEO] Zobacz jak policjantka goni mężczyznę za brak maseczki

Chodził bez maseczki ale trafił na mieszany patrol żeński policjantki i żołnierki Wojsk Obrony Terytorialnej. Jak to się skończyło?

Zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej obowiązuje już nie tylko w sklepie, czy komunikacji miejskiej, ale również na ulicy. Celem wprowadzonych restrykcji jest ograniczenie rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. –  Od soboty trzeba będzie się wylegitymować zaświadczeniem potwierdzającym takie dolegliwości bądź dysfunkcje. Będziemy bardzo rygorystycznie podchodzić – jako funkcjonariusze – do obowiązku zasłaniania ust i nosa – zapewniał komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

O tym, że szef policji nie żartował, przekonał się mieszkaniec Olsztyna, który obostrzeniami się nie przejął i paradował bez maseczki. Miał pecha. Przypadkowy patrol mieszany – policjantki i żołnierki, które jadąc ul. Kolejową dostrzegł, że nie ma założonej maseczki.

Dale akcja  potoczyła się błyskawicznie. Jak relacjonuje portal Twój Kurier Olsztyński, funkcjonariuszka chciała mężczyznę wylegitymować, na co on… zaczął uciekać. Rozpoczął się pościg za panem bez maseczki.

W końcu policjantce udało się go schwytać i dzięki pomocy koleżanki z patrolu – obezwładnić.

Całe zajście nagrywali i komentowali przypadkowi świadkowie.

info i wideo: TKO.pl

Polska

Polska - najnowsze informacje