niedziela, 5 lutego 2023 16:24

[Wideo] Zobacz, jak wygląda noc na Kasprowym Wierchu!

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
[Wideo] Zobacz, jak wygląda noc na Kasprowym Wierchu!

W Tatrach panują skrajnie trudne warunki. TPN w porozumienie z TOPR-em zamknął wszystkie szlaki. Do sieci trafiło nagranie obrazujące warunki, jakie w nocy panowały na Kasprowym Wierchu.

Polskie Koleje Liniowe opublikowały w mediach społecznościowych film z nocy na Kasprowym Wierchu.

-Noc na Kasprowym nie należała do najłatwiejszych. Natura zdecydowanie pokazała swoją potęgę. Ekipa obsługująca ratraki. Zobaczcie, w jak trudnych warunkach przyszło im wykonywać swoje codzienne zadania. Panom należy się wielki szacunek i brawa!

-piszą PKL i dodają:

-Obecnie w Tatrach wszystkie szlaki są zamknięte ze względów bezpieczeństwa. Koniecznie obserwujcie informacje dotyczące szlaków oraz tras narciarskich w górach.

Noc na Kasprowym nie należała do najłatwiejszych. Natura zdecydowanie pokazała swoją potęgę. 💨 Ekipa obsługująca ratraki 🤝🏻. Zobaczcie w jak trudnych warunkach przyszło im wykonywać swoje codzienne zadania. Panom należy się wielki szacunek i brawa! 💪🌪️ Obecnie w Tatrach wszystkie szlaki są zamknięte ze względów bezpieczeństwa. Koniecznie obserwujcie informacje dotyczące szlaków oraz tras narciarskich w górach. ⛰️

Opublikowany przez PKL Kasprowy Wierch Sobota, 4 lutego 2023

Kolej na Kasprowy Wierch

W związku ze skrajnie trudnymi warunkami panującymi w Tatrach 5 i 6 lutego (zgodnie z zaleceniem TOPR i TPN) kolej linowa na Kasprowy Wierch będzie nieczynna.

-Decyzja ta podyktowana jest między innymi niemożliwością prowadzenia akcji ratunkowych związanych z potencjalną ewakuacją bez narażania życia i zdrowia ratowników. Pracownicy Polskich Kolei Linowych, w poszanowaniu własnego bezpieczeństwa, prowadzą wszystkie możliwe prace tak, aby jak najszybciej ponownie uruchomić ośrodek Kasprowy Wierch.W związku z najwyższym stopniem zagrożenia lawinowego prace te są w znacznej mierze utrudnione. Podpory kolei krzesełkowych są zasypane, a przy obecnych warunkach ich udrożnienie nie jest możliwe. W dniu 06.02.2023, po dokonanej ekspertyzie, zostanie podany kolejny komunikat dotyczący przygotowania ośrodka Kasprowy Wierch do uruchomienia

-informują PKL.

Inf. i foto: PKL

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka