poniedziałek, 14 września 2020 12:02

Wieliczka. Przywiązał psa do drzewa na pewną śmierć

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Przywiązał psa do drzewa na pewną śmierć

Szokującego odkrycia w zagajniku koło przystanku autobusowego Krzyszkowice ul. Kasztanowa w Wieliczce dokonał ktoś z przechodniów. Do drzewa na krótkim łańcuchu do drzewa przywiązany był pies. O sytuacji znalazca powiadomił Straż Ochrony Zwierząt Animax.

W niedzielę 13 września, dostaliśmy zgłoszenie że, w zagajniku koło przystanku autobusowego Krzyszkowice Kasztanowa w Wieliczce, do drzewa jest przywiązany pies - poinformowali animalsi na Facebooku. Pies był przywiązany na ok. półtorametrowym łańcuchu do drzewa. Był wystraszony. Nie pozwalał do siebie podejść, szczekał i był agresywny. Nie można było do niego podejść. Tylko dzięki środkowi uspokajającemu udało się psa bezpiecznie przetransportować do lecznicy. Pomogli w tym funkcjonariusze Strazy Miejskiej w Wieliczce i weterynarz.

Pies dostał od imię Hades, ma ok 3 lat, waży ok 15-20kg i niestety nie posiada czipa.

Animax prosi o pomoc w znalezieniu dotychczasowego właściciela, który porzucił zwierze narażając je na okrutna śmierć. Szukają też nowego domu dla Hadesa. Zgłosić można się przez ankietę www.ankieta.animax.com.pl.

W niedzielę 13 września, dostaliśmy zgłoszenie że, w zagajniku koło przystanku autobusowego Krzyszkowice Kasztanowa w...

Posted by Straż Ochrony Zwierząt Animax on Monday, September 14, 2020

Ekologia - najnowsze informacje