wtorek, 6 kwietnia 2021 13:48

Policja podsumowała wielkanocny weekend na suskich drogach

Autor Mirosław Haładyj
Policja podsumowała wielkanocny weekend na suskich drogach

Każde święta są okresem intensywnej pracy dla policjantów. W czasie Świąt Wielkanocy suscy policjanci ujawnili 51 wykroczeń, z których 36 było przypadkami przekroczenia prędkości. Niektórzy z kierowców, jechali za szybko nawet o 50 km/h, co zakończyło się dla nich zatrzymanym prawem jazdy. Wśród drogowych przewinień nie zabrakło też wyprzedzania pomimo linii podwójnej ciągłej.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu suskiego czuwali policjanci z ruchu drogowego, prewencji oraz kryminalni. Mundurowi pełniący służbę na drogach sprawdzali, m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość, z jaką poruszali się po drogach.

W czasie świątecznego weekendu policjanci skontrolowali 70 uczestników ruchu, gdzie ujawnili 51 wykroczeń. Najwięcej, bo aż 36 ujawnionych wykroczeń dotyczyło przekroczeń prędkości. W czterech przypadkach zostały zatrzymane prawa jazdy gdyż kierowcy rozpędzili się o 50 km/h więcej, niż wynosiła dopuszczalna prędkość.

W poniedziałek kierowca mercedesa w Makowie Podhalańskim na ul. Wolności poruszał się o 56 km/h więcej niż jest dozwolone tj. 106/50 km/h. Kontrola w jego przypadku jak i w 3 podobnych została zakończona zatrzymaniem prawa jazdy, mandatem i punktami karnymi. Piąty kierowca to 24-letni mieszkaniec Podkarpacia, który stracił swoje uprawnienia, gdyż w Osielcu kierując samochodem marki Mazda, przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 39 km/h. Jako jeszcze młody kierowca, było to jego trzecie tego samego rodzaju wykroczenie w ostatnim czasie. Teraz będzie musiał ponownie przystąpić do egzaminu.

Podczas świątecznego długiego weekendu, na terenie powiatu suskiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, jak również kolizji, z udziałem osób rannych.

Fot. i inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje