niedziela, 30 października 2022 17:47

Wiemy, dlaczego ukradł tramwaj i przewoził nim ludzi. Trafił na 3 miesiące do aresztu

Autor Mirosław Haładyj
Wiemy, dlaczego ukradł tramwaj i przewoził nim ludzi. Trafił na 3 miesiące do aresztu

25-latek, który, udając motorniczego, przejechał tramwajem z Katowic do Chorzowa, został aresztowany.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. 25-latek postanowił ukraść w Katowicach tramwaj. Jadąc nim do Chorzowa, po drodze zabierał kolejnych pasażerów. W Chorzowie został zatrzymany. Okoliczności zajścia wyjaśniali policjanci i Tramwaje Śląskie.

Będziemy prowadzić dochodzenie wewnętrzne, jak to się stało, że obcy człowiek, niezatrudniony w spółce wszedł na teren zajezdni tramwajowej w Zawodziu w środku nocy i ten tramwaj po prostu ukradł. Wszystko wskazuje na to, że wykorzystał sytuację, kiedy pracownik firmy zewnętrznej prowadzący akcję serwisową w tramwajach, zostawił jeden z nich załączony na placu postojowym i udał się w inne miejsce

- mówił RMF24 Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich S.A.

W sobotę (30 października) zatrzymany mieszkaniec Świętochłowic został doprowadzony do prokuratury. Usłyszał dwa zarzuty: sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz kradzieży z włamaniem. Jak donosi RMF FM, drugi zarzut został zmieniony, w związku z czym mężczyzna będzie odpowiadał za zabranie cudzego pojazdu w celu krótkotrwałego użycia.

Mężczyzna podczas przesłuchania tłumaczył, że chciał prowadzić tramwaj, ponieważ jego ojciec był motorniczym. 25-latek został zatrzymany na 3 miesiące, a grozi mu do 8 lat więzienia.

Czytaj również:

Ukradł tramwaj i po drodze zabierał pasażerów. Przez kilka kilometrów nikt go nie zatrzymał
Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w Katowicach. 25-latek ukradł w tramwaj, którym dojechał do Chorzowa. Nie wiadomo, jak doszło do zdarzenia, które miało miejsce w nocy z piątku na sobotę. 25-latek postanowił ukraść w Katowicach tramwaj. Jadąc nim do Chorzowa, po drodze zabierał kolejn…

Inf.: RMF FM

Polska

Polska - najnowsze informacje