czwartek, 20 maja 2021 09:37

Więził i podpalił partnerkę. Zapadł wyrok w sprawie 32-letniego tarnowianina

Autor Aleksandra Tokarz
Więził i podpalił partnerkę. Zapadł wyrok w sprawie 32-letniego tarnowianina

32-letni mieszkaniec Tarnowa skazany został na 17 lat więzienia. Mężczyznę oskarżono o usiłowanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Proces i uzasadnienie wyroku zostały utajnione.

Tarnowianin pod koniec 2018 roku uprowadził swoją partnerkę, więził, podpalił i bił. Wcześniej nakłaniał 37-letnią kobietę, by ta poręczyła mu kredyt. Słysząc odmowę, mężczyzna pobił partnerkę, zaciągnął do samochodu i przewiózł do swojego domu. Tam oblał ją łatwopalną substancją i podpalił. Ciężko ranna kobieta spędziła w garażu domu mężczyzny całą noc.

Następnego dnia 32-latek zwolnił ją z pułapki. 37-latka trafiła do szpitala. Miała poparzenia drugiego i trzeciego stopnia niemal całego ciała. Poddano ją kilku skomplikowanym operacjom.

Jak informuje Radio Kraków, Marcin D. został skazany za kilkanaście przestępstw, w tym przede wszystkim za usiłowanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Groziło mu nawet dożywocie. Ostatecznie sąd zdecydował o karze 17 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 31-latek musi zapłacić kobiecie 115 tysięcy złotych tytułem naprawienia szkody, a także 500 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Wyrok w tej sprawie jest nieprawomocny.

Co ważne, Marcin D. był już wcześniej karany. Sprawa dotyczyła uwięzienia 17-latki, którą mężczyzna próbował w ten sposób zmusić do przerwania ciąży. Groziło mu do 5 lat więzienia. Ostatecznie usłyszał wówczas wyrok w zawieszeniu.

Koniec z jazdą po alkoholu na hulajnogach. Są nowe przepisy! Sprawdzamy co się zmieni [VIDEO]
Transport. Od 20 maja zmieniają się przepisy dotyczące korzystania z hulajnóg elektrycznych. Sprawdzamy co się zmienia i za co dostaniemy mandat

inf. Radio Kraków, fot. ilustracyjne/pixabay

Tarnów - najnowsze informacje