sobota, 2 maja 2020 16:29

Wolbrom: Burmistrz zachęca do obchodów rocznicy Konstytucji, ale jest tu haczyk

Autor Tomasz Stępień
Wolbrom: Burmistrz zachęca do obchodów rocznicy Konstytucji, ale jest tu haczyk

W niedzielę 229 obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w kościele p.w. św. Katarzyny w Wolbromiu odprawiona zostanie msza święta za ojczyznę. Do uczestnictwa w niej zachęca burmistrz Wolbromia, Adam Zielnik.

A ponieważ – ze względu na pandemię koronawirusa – czasy mamy szczególne, burmistrz zachęca do wspólnego uczestnictwa, ale… przed telewizorami.

- Gorąco zachęcam do jak najliczniejszego zgromadzenia się przed ekranami i uczestniczenia w ten sposób w tym doniosłym, zwłaszcza w tym roku, wydarzeniu. Mamy o co się modlić – pisze Adam Zielnik.

Msza Św. w intencji Ojczyzny z kościoła Św. Katarzyny będzie transmitowana w internecie na kanale Youtube w niedzielę 3 maja o godzinie 12:00.

Link do mszy: https://www.youtube.com/embed/gjwjjVK-PRw?fbclid=IwAR3fh7cktJofl7xP-VIvMeonp5aqJQNwjIZc_vhtvDkgMOMDd_fDhM5Ym60

– Po zakończonej mszy, w imieniu nas wszystkich, dla uczczenia rocznicy złożę wraz z Przewodniczącym RM symboliczną, biało-czerwoną, wiązankę pod pomnikiem Jana Kilińskiego, symbolu Wolbromia, nierozerwalnie związanego z czasami walki o niepodległość Rzeczypospolitej i dziedzictwo Konstytucji 3 Maja – informuje Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik.

fot:

By Wojtek76 - Praca własna, CC BY 3.0, Linkkoronawirus najnowsze informacje

Olkusz - najnowsze informacje