poniedziałek, 7 grudnia 2020 12:20

Wolbrom. Z pomocą służbie zdrowia i pacjentom! Gmina przekazała środki

Autor Wiktoria Mitura
Wolbrom. Z pomocą służbie zdrowia i pacjentom! Gmina przekazała środki

Burmistrz Adam Zielnik przekazał środki finansowe na zakup m.in. sprzętu medycznego. Zakupy posłużyły m.in. na doposażenie lokalnej służby zdrowia oraz szpitali właściwych dla miasta i gminy Wolbrom.

Burmistrz Wolbromia jeszcze w kwietniu tego roku postanowił odwołać imprezy oraz coroczne dni miasta. Dzięki temu gmina zaoszczędziła fundusze, które mają być przeznaczone na walkę z koronawirusem.

W ciągu ostatnich kilkunastu dni burmistrz Adam Zielnik podjął kolejne kroki, aby wspomóc służbę zdrowia i pacjentów.

Śluza, oczyszczacz powietrza i urządzenie do dezynfekcji

Aby usprawnić działanie olkuskiego SORu Gmina Wolbrom zakupiła specjalną śluzę-komorą dezynfekującą. Umożliwia ona bezpieczną komunikację tego oddziału z pozostałymi oddziałami szpitala, a ponadto zarówno lekarze, ratownicy czy personel medyczny będą mogli się błyskawicznie zdezynfekować przed i po pracy. Mobilna śluza przypomina kabinę, a zamontowane w niej dysze rozpylają płyn dezynfekujący pod ciśnieniem. Wystarczy przejść przez nią, by oczyścić np. kombinezon ochronny, który mają na sobie pracownicy medyczni.

- Ponieważ udało się wynegocjować bardzo korzystne warunki zakupu śluzy mobilnej, pozostało wystarczająco środków na zakup oczyszczacza powietrza SAFE AIR 300 od wolbromskiego producenta ES System K. Oczyszczacz wzorem śluzy zostanie użyczony szpitalowi i wykorzystany na oddziale z łóżkami covidowymi, gdzie trafiają pacjenci z terenu Wolbromia. Oba sprzęty będą na naszym stanie, nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy jeszcze będą potrzebne i jak to się wszystko skończy – oznajmił burmistrz Adam Zielnik.

Urządzenie do dezynfekcji karetki

Jak poinformował burmistrz, pomocny sprzęt trafił także do ratowników karetki stacjonującej w Wolbromiu. NOCOSPRAY 2 - to ręczne urządzenie do dezynfekcji zarówno karetki, jak i pomieszczeń za pomocą suchej mgły. Dyfuzja środka o wielkości ok. 5 mikronów w całym pomieszczeniu jest bardzo szybka, co umożliwia użytkowanie pomieszczeń już po 60 minutach.

- Jest to w sumie niezbyt kosztowny wydatek, ale jakże pomocny naszym ratownikom. Do tej pory, aby zdezynfekować swój pojazd musieli za każdym razem jeździć do Olkusza. Po zakupie urządzenia i jego sprezentowaniu, ratownicy zaoszczędzą przede wszystkim czas, jak i koszty dojazdu – wyliczył burmistrz Adam Zielnik.

„Wspaniały DAR PANIE BURMISTRZU! My Pracownicy Pogotowia Ratunkowego Wolbrom jesteśmy dozgonnie wdzięczni za tak wspaniały i bardzo bardzo potrzebny Nocospray w tych trudnych czasach, ale również za to, że zawsze możemy liczyć na Pana wsparcie” - tak pracownicy pogotowia dziękowali Adamowi Zielnikowi na profilu społecznościowym.

info i foto: UMiG Wolbrom   foto: ilustracyjne

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje