niedziela, 3 września 2023 11:25, aktualizacja rok temu

Wolność, demokracja to również samodzielność. Nie śpij bo Cię przegłosują!

Autor Marzena Gitler
Wolność, demokracja to również samodzielność. Nie śpij bo Cię przegłosują!

W Gdańsku Ruch Samorządowy Tak! dla Polski prosi wszystkie samorządy, aby zachęciły mieszkańców do uczestnictwa wyborach 15 października.

Nie śpij bo Cię przegłosują!

NIE ŚPIJ BO CIĘ PRZEGŁOSUJĄ! Ruch Samorządowy Tak Dla Polski ☑ Jacek Karnowski Prezydent Miasta Sopotu ☑ Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka ☑ Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk ☑ Jurek Owsiak ☑ Aleksandra Dulkiewicz Małopolska - Ruch Samorządowy TAK Dla Polski ☑ Ralph Kamiński ☑ Kayah ☑ Tomasz Organek ☑ Grzegorz Turnau ☑ Piotr Bukartyk ☑ Ewa Wrzosek ☑ Stanisław Mazur ☑ Jacek Żakowski ☑ Ewa Łętowska ☑ Zbignie Hołdys

Opublikowany przez Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Środa, 30 sierpnia 2023

Wolność, demokracja to również samodzielność wspólnot lokalnych. Nasze uczestnictwo w wyborach to ciągły apel o wzmocnienie samorządów w obszarze finansowym, abyśmy mogli wspierać mieszkańców w codziennych usługach takich jak szkoły, przedszkola, żłobki, komunikacja miejska czy bezpieczeństwo i porządek w środowisku.

Artur Kozioł burmistrz Wieliczki, Ruch Samorządowy Tak! Dla Polski oraz Związek Miast Polskich włączają się w kampanię profrekwencyjną stworzoną przez  miasto Gdańsk #NieŚpijBoCięPrzegłosują. Każda i każdy z nas głosuje zgodnie ze swoim sumieniem i z wielu powodów. Przede wszystkim by móc decydować o rzeczach ważnych dla każdego, dotykających sfer naszego życia: zdrowia, oświaty, działania naszych miast i wsi. Nie prześpijmy tego!

Związek Miast Polskich zaprasza miasta do zaangażowania się w kampanię zachęcającą mieszkańców do  głosowania - udział w wyborach to nie tylko obywatelski obowiązek, ale też świętowanie demokracji. Od wyborów 4 czerwca 1989 roku, które zmieniły bieg historii Polski, minęły 34 lata. Frekwencji w pierwszych w pełni wolnych i demokratycznych wyborach parlamentarnych nie udało się w Polsce pobić od ponad 100 lat. W 1919 roku  wyniosła ona ponad 70 proc. W niektórych okręgach przekraczała nawet 90 proc., a w żadnym z nich nie spadła poniżej 60 proc. W 1989 roku głosowało niewiele ponad 62 proc.  obywatelek i obywateli. Potem było już tylko gorzej.

Zapraszamy miasta zrzeszone w Związku Miast Polskich do zaangażowania się w kampanię i włączenia się w promocję aktywnej postawy obywatelskiej. Miasta mogą skorzystać z gotowych materiałów graficznych #NieŚpijBoCięPrzegłosują, przygotowanych w różnych formatach i dostępnych dla różnych nośników informacji.

Artykuł sponsorowany

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka