środa, 2 lutego 2022 12:17

WOŚP w Wieliczce. "Pogoda paskudna, ale nie pokrzyżowała planów"

Autor Marzena Gitler
WOŚP w Wieliczce. "Pogoda paskudna, ale nie pokrzyżowała planów"

Sztab WOŚP w Wieliczce zebrał ponad 111 tys. złotych. - Eskarbonki jeszcze spływają. Jest to nasz nowy rekord mimo tak złej pogody - mówi Małgorzata Tańcula, która od 26 lat koordynuje akcję w Wieliczce. Sukcesem zakończyły się też akcję sztabów w Niepołomicach i Gdowie.  

W Wieliczce Orkiestra zagrała po raz 26. - Pogoda paskudna, ale nie pokrzyżowała naszych planów - mówi Małgorzata Tańcula, która od 26 lat koordynuje akcję w Wieliczce. - Pieniądze do puszek zbierało naszych 94 wolontariuszy. Najmłodsza  wolontariuszka ma 2 latka - Amelka Tańcula, a najstarszy stażem Patryk  Kościółek jest już wolontariuszem., Zaczął zbierać z nami mając 9 miesięcy. Był wtedy najmłodszym wolontariuszem w Polsce. 4 lata później dołączył do niego jego brat Igor i od tego czasu razem wspierają co rok z nami WOŚP - mówi szefowa wielickiego sztabu.

Najmłodszą wolontariuszką w Wieliczce była w tym roku Amelka Tańcula - fot. WOŚP Wieliczka

WOŚP w Wieliczce ma stałe grono sympatyków. - Przez 26 lat grało już z nami kilkaset wolontariuszy, ale mamy też wiernych wolontariuszy, którzy grają z nami od lat, obecnie angażując już własne rodziny. Taką rodziną jest np. rodzina Cebulów - dodaje pani Małgorzata.

W rodzina Cebulów gra z Orkiestrą kolejne pokolenie - fot. WOŚP Wieliczka

Łącznie wielicki sztab zebrał ponad 111 tys. zł. - Eskarbonki jeszcze spływają. Jest to nasz nowy rekord mimo tak złej pogody. Nie zabrakło pomysłów na kreatywność i zebranie funduszy. Grały z nami pieski z Psiej Eskadry i było morsowanie, rozdawanie baloników czy też własnoręcznie zrobionych ciasteczek - podsumowuje Małgorzata Tańcula.

Finał WOŚP podsumowało też Wielickie Cantrum Kultury. "Tradycyjnie już po raz kolejny Wieliczka ze sztabem Wielickiego Centrum Kultury zagrała na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna jubileuszowa, 30. edycja w tym trudnym pandemicznym czasie została zorganizowana w nowej formule, w różnych punktach Wieliczki. Nasze miasto aktywnie włączyło się w organizację i pomoc na rzecz WOŚP i wspólnymi siłami zbieraliśmy pieniądze dla okulistyki dziecięcej. W tym miejscu chcemy złożyć ogromne podziękowania wszystkim wolontariuszom, którzy przez cały dzień kwestowali na Wielickim Rynku, w Wielickim Centrum Kultury, Wielickiej Mediatece i Solnym Mieście oraz w kilkunastu punktach rozlokowanych na terenie Gminy Wieliczka. Dzięki wielkim sercom darczyńców, łącznie z wielickich sztabów udało się uzbierać blisko 170 tys. zł. Nadal trwają też licytacje, po których zakończeniu podamy pełną kwotę jaką udało się uzbierać.

Na wszystkich, którzy przybyli do Wielickiego Centrum Kultury czekały słodkie niespodzianki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości Kokotów, Grabie, Janowice, Czarnochowice, Pawlikowice oraz Osiedlowe Koło Gospodyń „Kościuszki”. Dodatkowo Panie z Kół z Lednicy Górnej oraz Kokotowa przekazały na licytację „możliwość upieczenia ciast”, „Iskry Mietniowa” przekazały siedem koszy pełnych przetworów, a KGW Janowice podarowały domowy chleb oraz przetwory. Oprócz słodkiego akcentu można było również nabyć kubki z wizerunkiem wielickich budynków i logo 30. finału WOŚP.

Dodatkowo w Wielickim Centrum Kultury najmłodsi mogli obejrzeć spektakl teatralny dla dzieci pt. „Czerwony Kapturek”, posłuchać występu młodych artystów Drużyny A oraz rapera MAKZET. Pomiędzy występami odbywały się licytacje przedmiotów ofiarowanych przez mieszkańców naszego miasta. W Wielickiej Mediatece miały miejsce “Anielskie warsztaty: prowadzone przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce oraz „Słodkotwórcze” stoisko" przygotowane przez biblioteczny Klub Seniora, a także Książkowy mini kiermasz” – przygotowany przez Wielicką Bibliotekę.

Na najmłodszych czekały warsztaty skręcania balonów, a także słodki poczęstunek od KGW Grabie. Za to w Solnym Mieście było kolorowo i twórczo. Dla dzieci zostały przeprowadzone warsztaty plastyczne „Patrzmy sercem” oraz warsztaty robienia biżuterii. Wieczorem w Wielickim Centrum Kultury mogliśmy podziwiać show z piosenkami z najsłynniejszych musicali i filmów w wykonaniu Poli Olszowskiej & Lais z zespołem. Na zakończenie mogliśmy wspólnie obejrzeć Światełko do nieba - fire show oraz pokaz laserów.

Szczególne podziękowania składamy dla naszych partnerów i sponsorów: Miasto i Gmina Wieliczka, Centrum Edukacyjno- Rekreacyjne Solne Miasto, Wielicka Mediateka, Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce, PTTK Wieliczka, MGOPS Wieliczka, Bistro Frugi, które zadbało o poczęstunek dla wolontariuszy. Za osłodzenie czasu i przygotowanie przepysznych ciast i ciasteczek serdecznie dziękujemy: KGW Grabie, KGW Kokotów, KGW Pawlikowice, KGW Czarnochowice, Osiedlowemu Kołu Gospodyń Kościuszki, KGW Janowice, Pani Małgorzacie Dziubek z Koła Gospodyń Wiejskich z Jankówki oraz Bibliotecznemu Klubowi Aktywnego Seniora. Bardzo dziękujemy również osobom, które przekazały przedmioty, usługi lub vouchery do licytacji: Zielony Domek Kwiaciarnia Przepolski K; F. H. Cygan Anna ALBERO- Sklep obuwniczy, VITA STYLE Sklep zielarsko-medyczny, Salon Fryzjerski KATALUNA Wieliczka, Winnica Wieliczka, Pasieka „Nad Świdówką”, Studio Urody Endorfina Gdów, F. H.U. Paweł Gargas Sklep ogrodniczy, Kwiaciarnia IKEBANA Iwona Popek, Świat słodyczy WAWEL A. Paruch, Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie- Koło w Wieliczce, Firma Jubilerska Stanisława Łokas, Mydlarnia u Franciszka, Campus Misericordiae Ośrodek Wsparcia Dziennego Caritas Archidiecezji Krakowskiej Brzegi, Barbara Borowiec Wielicka Grupa Twórców „Art-Klub”, Marta Lont Grupa Twórcza „W wolnej chwili”, Marek Bury, Magdalena Michalczyk, Restauracja „Sztolnia” Wieliczka, Centrum Edukacyjno Rekreacyjne Solne Miasto, KGW Kokotów, KGW Iskry Mietniowa, KGW Lednica, KGW Janowice, Pracownia witrażu Lubosz, Makzet, Anna Kmiecik- Pasieka “Uśmiechnij się”, Drużyna A, Hibiskus Sylwia Bocheńska, Anna Kapusta, O.la Makeups Aleksandra Domagała, Bolesław Sporysz- Grupa Twórcza “W wolnej chwili”.

Dziękujemy za wspólną zabawę i za Wasze wielkie serca! W internecie trwają też wielickie licytacje, na których można wygrać m.in.: kask kolarski z autografem Tomasza Marczyńskiego, czy też koszulkę Sławomira Peszki z „Wieczystej”. Na aukcjach pojawiają się również m.in.: obrazy, ikony, biżuteria, bony podarunkowe, zestawy upominkowe i naturalne kosmetyki." - napisało WCK w poście.

❤❤❤ WIELICZKA DLA WOŚP!❤❤❤ Tradycyjnie już po raz kolejny Wieliczka ze sztabem Wielickiego Centrum Kultury zagrała na...

Opublikowany przez Wielickie Centrum Kultury Poniedziałek, 31 stycznia 2022

Zaprosiło też wzięcia udziału w orkiestrowych licytacjach, które potrwają do 14 lutego. Można w nich wziąć udział na stronie WCK na Facebooku w albumie: LICYTACJE WOŚP ALLEGRO 2022.

Z wynikiem 82 tys. zakończył podliczanie puszek sztab WOŚP w Niepołomicach. "Nasz niepołomicki sztabik zakończył pracę po godzinie 1 z minutami wynikiem ponad #82tys w puszkach, które przynieśli wolontariusze oraz eSkarbonach. Już teraz dziękuję wszystkim wolontariuszom i życzliwym darczyńcom. Dziękuję że bezpiecznie i z uśmiechem choć zmoczeni i zmarznięci, z warstwami błota przynosiliście swoje puszki do sztabu, gdzie czekała kolejna, pełna energii ekipa do liczenia. Jesteście wyjątkowi i mam dużo szczęścia że jesteście. Chłopaki, Kajetan i Kuba - jak zawsze OFFROADLOVERS - zrobił swoje  - ukłony dla Was i pana Zbigniewa Jasiewicza, który udostępnił nam teren osiedla Żubra na mistrzowskie taplanie się w błocie. Wszystkie podsumowania i podziękowania - bo to zawsze jest wynik serca wielu osób, napiszemy jutro jak zakończymy zbiórkę wirtualnych puszek, chociaż licytacje trwać będą jeszcze kilka dni... więc podbijajcie i wpłacajcie" - napisała "na gorąco" Małgorzata Juszczyk, szefowa niepołomickiego sztabu.

Nasz niepołomicki sztabik zakończył pracę po godzinie 1❄️🌙 z minutami wynikiem ponad #82tys w puszkach, które przynieśli...

Opublikowany przez Małgorzatę Juszczyk Niedziela, 30 stycznia 2022

Zaprosiła też do licytacji, które ciągle trwają na Allegro.

#SztabWOŚPNiepołomice Kwesty podliczone - teraz czekają na Was licytacje na allegro jeszcze, a Jakub wrzuca i kusi nas...

Opublikowany przez Małgorzatę Juszczyk Wtorek, 1 lutego 2022

Sukcesem pochwaliło się też Centrum Kultury Gdów. Gdowski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał w tym roku kwotę ponad 51 tys. do puszek a dodatkowo dzięki eSkarbonce Centrum Kultury w Gdowie udało się wesprzeć okulistykę dziecięcą kwotą 5 877 zł.

Miło nam poinformować, że Gdowski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał w tym roku kwotę 51531,91 zł....

Opublikowany przez Centrum Kultury Gdów Niedziela, 30 stycznia 2022

fot. Wielickie Centrum Kultury

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje