środa, 25 marca 2020 14:10

WOŚP wspiera walkę z koronawirusem. 157 kardiomonitorów i 3 tys. testów zamówione!

Autor Katarzyna Domagała
WOŚP wspiera walkę z koronawirusem. 157 kardiomonitorów i 3 tys. testów zamówione!

Jerzy Owsiak poinformował, że Fundacja WOŚP zrobiła kolejny krok w walce z koronawirusem. Zakupiono 157 kardiomonitorów za ponad 4 mln zł oraz 3 tys. testów.

Zamówiliśmy 157 kardiomonitorów o łącznej wartości 4 290 516 zł. W tym 100 zdalnie sterowanych, które będą stanowiły wyposażenie każdego łóżka, wcześniej przez nas zamówionego. Z Ministerstwa Zdrowia otrzymaliśmy już wykaz szpitali jednoimiennych do których sprzęt będzie przekazany. Ze wszystkimi jesteśmy w kontakcie i ustalamy szczegóły przekazania sprzętu. Te zakupy finansujemy już z funduszu interwencyjnego. Pierwszą wpłatą, jaką otrzymaliśmy, była wpłata 1 600 000 zł, które otrzymaliśmy od firmy Coca-Cola. Wielkie dzięki! - czytamy we wczorajszym poście Jerzego Owsiaka.

Dzisiaj szef WOŚP poinformował, że Fundacja zamówiła 3 tys. testów na koronawirusa.

Zamówiliśmy także 3000 testów na koronawirusa dla laboratorium Oncolab w Łodzi, o którym wczoraj pisałem. Laboratorium nosi imię WOŚP, bo kilka lat temu wyposażyliśmy je całkowicie w sprzęt. Teraz jego praca pomoże Łodzi i okolicom przeprowadzać sprawnie testy na koronawirusa. W Polsce działa kilkadziesiąt podobnych laboratoriów, zbieramy informacje na temat testów, które są przez nich używane. Fundacja rozważa także zakup dodatkowych partii testów. Te dla Łodzi kosztowały 190 612,22 zł.  - informuje Owsiak.

Wcześniej WOŚP zakupiła 100 łóżek do intensywnej terapii oraz 50 tys. pakietów ochronnych.

Na pakiet składa się kombinezon, buty, panoramiczne gogle, rękawiczki, worek na odpady, czyli to, czego dzisiaj najbardziej potrzebują walczący z koronawirusem lekarze i personel medyczny. Ogrom ludzi pracuje teraz nad całą logistyką dostawy z Chin. Robimy wszystko, by dotarła ona do nas tak szybko, jak to tylko będzie możliwe, nie powinno to trwać dłużej niż kilkanaście dni. - napisał Jerzy Owsiak.
koronawirus najnowsze informacje
Polska

Polska - najnowsze informacje