czwartek, 25 sierpnia 2022 10:00

"Wstrętny gnoju, śmieciarzu". Sołtys Łękawicy ostro o wandalach

Autor Katarzyna Jamróz
"Wstrętny gnoju, śmieciarzu". Sołtys Łękawicy ostro o wandalach

– Wstrętny gnoju śmieciarzu! Jak masz trochę honoru to nie wyrzucaj swoich śmieci pod cmentarzem – grzmi sołtys wsi, Antoni Sadzikowski. W Łękawicy (gmina Stryszów, powiat wadowicki) miejscowi od jakiegoś czasu zaobserwowali nagminne wyrzucanie odpadów pod miejscem wiecznego spoczynku.

Sytuację, która spędza sen z powiek mieszkańcom opisał i udokumentował na swoim profilu na Facebooku sołtys Łękawicy, Antoni Sadzikowski. Wygląda na to, że ktoś notorycznie podrzuca worki ze śmieciami, a także niezabezpieczone niczym odpady, na znajdującą się w okolicy cmentarza łąkę.

– Mam do Was prośbę. Gdy jesteście na cmentarzu, zwracajcie uwagę na samochody podjeżdżające od strony Zagórza, które to podrzucają nam śmieci – apeluje do mieszkańców sołtys. I dodaje: – Wspólnie nauczmy tę inteligencję wczasowo-turystyczno-rybacką kultury i rozumu, których im brak.

WITAM.MOI DRODZY MIESZKAŃCY W SOBOTĘ POSPRZĄTALIŚMY PRZY CMENTARZU SMIECI KTÓRE SĄ W KONTENERACH ZOSTANĄ ZABRANE 4...

Opublikowany przez Antoniego Sadzikowskiego Poniedziałek, 22 sierpnia 2022

Wymowna tabliczka

W miejscu, gdzie zaobserwowano nielegalne podrzucanie śmieci, postawiono tabliczkę z zamieszczoną na niej wystarczająco dobitną informacją. "Wstrętny gnoju śmieciarzu! Jak masz trochę honoru to nie wyrzucaj swoich śmieci pod cmentarzem."

Opublikowany przez Antoniego Sadzikowskiego Niedziela, 21 sierpnia 2022

Sołtys wsi za pośrednictwem Facebooka poinformował mieszkańców o tym, że rozsypane śmieci zostały posprzątane i zgodnie z harmonogramem ich odbiór przewidziano na 4 września. Jednocześnie mężczyzna zaapelował o to, by wspólnie dbać o miejsce spoczynku swoich najbliższych.

Jest na to paragraf

Przypomnijmy, że zgodnie z Art.145 Kodeksu wykroczeń, kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Edycja własna

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje