wtorek, 22 grudnia 2020 11:29

Wyposażenie ochronne Gunfire, czyli skuteczne zabezpieczenie dla graczy airsoftowych

Autor Artykuł partnera
Wyposażenie ochronne Gunfire, czyli skuteczne zabezpieczenie dla graczy airsoftowych

Airsoft to hobby, które opiera się na wykorzystywaniu technik survivalu oraz taktyki militarnej. To świetna okazja do spotkania się ze znajomymi oraz do zwiększenia swojej wytrzymałości i kondycji. Rozgrywki z wykorzystaniem replik, jak każdy rodzaj aktywności, wymagają od uczestników odpowiedniego zabezpieczenia. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani gracze powinni zaopatrzyć się w stosowne wyposażenie ochronne, które pozwoli na bezpieczną zabawę.

Okulary i gogle ochronne to podstawa!

Potyczki airsoftowe to sport, który dostarcza uczestnikom wielu niepowtarzalnych emocji. To znakomita propozycja dla każdego – airsoft jest bowiem sportem bez ograniczeń! Warto jednak pamiętać, aby zaopatrzyć się w specjalne elementy wyposażenia, które pozwolą na skuteczną ochronę wrażliwych części ciała przed urazami. Fundamentalną częścią ubioru uczestników są przede wszystkim okulary lub gogle, które można znaleźć w ofercie Gunfire. Pierwsza wersja jest nieco bardziej zabudowana i chętnie wykorzystywana nie tylko w airsofcie, ale i podczas treningów na strzelnicy. Okulary są wygodną i lekką propozycją ochrony oczu.

Z kolei gogle charakteryzują się nieco bardziej rozbudowaną konstrukcją. Zakrywają obszar oczu oraz część twarzy. Dzięki temu możemy cieszyć się skuteczną ochroną. Jeśli zastanawiamy się nad zakupem okularów militarnych, to powinniśmy wziąć pod uwagę wybór wersji wyposażonej w specjalistyczne powłoki. Doskonałą opcją będą okulary o odpowiedniej grubości szkieł pokrytych specjalnym filmem, stanowiącym ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Okulary balistyczne, dzięki swojej niewielkiej, łukowatej konstrukcji, pozwalają na komfortowe korzystanie z zestawów słuchawkowych. Jeśli jednak wolimy gogle, to warto wybrać model, który będzie kompatybilny z naszym hełmem. To świetna okazja do stworzenia pełnego osprzętu ochronnego głowy. Gogle charakteryzują się stabilną, zabudowaną konstrukcją oraz dobrym przyleganiem do głowy.

Hełmy, maski i ochraniacze, czyli skuteczna ochrona każdej części ciała

Poza samymi okularami i goglami, niezwykle ważnym elementem ochronnym każdego gracza rozgrywek airsoftowych są hełmy i kaski. Zapewniają one skuteczną ochronę głowy przed bolesnymi urazami – uderzeniami czy otarciami. Hełm jest nieco bardziej rozbudowaną wersją ochrony głowy w porównaniu do kasku. Przeglądając ofertę Gunfire, proponujemy wziąć pod uwagę zakup hełmu, będącego wierną repliką prawdziwego sprzętu militarnego. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się skutecznym i praktycznym akcesorium. Co więcej, kaski i hełmy posiadają specjalne wejścia i szyny, które pozwalają na zamontowanie gadżetów – kamer sportowych, latarek, a nawet noktowizorów.

Warto również zadbać o ochronę twarzy. Świetną propozycją będą specjalistyczne maski i półmaski. Wybór modelu zależy zarówno od naszych preferencji, jak i innych elementów wyposażenia taktycznego, które posiadamy. W ofercie Gunfire możemy znaleźć pełne maski, które da się doczepić do dedykowanego hełmu. To dobra okazja do stworzenia spójnego kompletu osprzętu militarnego. Półmaska będzie znakomitym wyborem, gdy bierzemy udział w rozgrywkach w lecie, przy dosyć wysokiej temperaturze. Półmaska jest wykonana z przewiewnego materiału, który pozwala na swobodny przepływ powietrza. Jeśli chodzi o ochronę uczestników rozgrywek airsoftowych, to należy także wspomnieć o ochraniaczach na łokcie i kolana. To obszary, które podczas potyczek są najczęściej narażone na urazy i otarcia. Możemy zakupić komplet mundurowy, wyposażony w wbudowane ochraniacze, lub samodzielne elementy, które przyczepiamy na odzież taktyczną.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje