niedziela, 20 lutego 2022 12:07

27-latek wyprzedzał na przejściu dla pieszych, pędząc 100 km/h! Jaki mandat otrzymał?

Autor Mirosław Haładyj
27-latek wyprzedzał na przejściu dla pieszych, pędząc 100 km/h! Jaki mandat otrzymał?

W czasie ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego" policjanci suskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę hyundaia, który pędząc ponad 100 km/h w terenie zabudowanym wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Kosztowało go to utratę prawa jazdy, 20 pkt. karnych oraz mandat karny w kwocie 3000 zł.

17 lutego policjanci ruchu drogowego w całej Polsce prowadzili działania nakierowane na bezpieczeństwo pieszych. Brali w nich udział również suscy funkcjonariusze. Akcja pod nazwą "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego" ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych. Szczególnie w okresie zimowym, gdy widoczność jest gorsza, a warunki atmosferyczne utrudniają jazdę i kierowcy muszą szczególnie uważać.

Duże natężenie ruchu na ul. Role w Suchej Beskidzkiej, a także oznakowane przejście dla pieszych nie przeszkodziło 27-letniemu kierowcy hyundaia przekroczyć dozwoloną prędkość. Pędząc w w miejscu w obszarze zabudowanym (limit 50 km/h) kierunku Stryszawy z prędkością 104km/h, zdążył tuż przed pasami wyprzedzić jeszcze jadący przed nim pojazd.

Przy takiej prędkości żaden kierowca nie ma szans na obserwację przejścia dla pieszych i reakcję, kiedy pojawi się pieszy. Całość jego nieodpowiedzialnego zachowania nie tylko widzieli, ale też zarejestrowali na radarze policjanci (ku przestrodze publikujemy zdjęcie). W czasie przeprowadzanej kontroli drogowej, 27-letni mieszkaniec naszego powiatu, nie próbował się tłumaczyć. Policjanci usłyszeli typowe „spieszę się”.

„Rachunek” za takie skandaliczne zachowanie dla kierowcy okazał się wysoki. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane na okres 3 miesięcy, a jednocześnie ukarano go mandatem karnym w łącznej kwocie 3000 zł i  zgodnie z taryfikatorem nałożono 20 punktów  karnych.

Inf. i foto: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje