poniedziałek, 15 marca 2021 13:23

Wzmocnienia i pierwsze sukcesy. LKS Orlęta Rudawa gotowi do rozpoczęcia sezonu

Autor Aleksandra Tokarz
Wzmocnienia i pierwsze sukcesy. LKS Orlęta Rudawa gotowi do rozpoczęcia sezonu

Drużyny klubu LKS Orlęta Rudawa na treningach wyciskały siódme poty. Wszystko za sprawą zbliżającej się rundy wiosennej i przygotowaniami z tym związanymi. Seniorzy rozegrali sporą liczbę meczów kontrolnych. W większości zakończyły się one sukcesem.

- Ostatnie zwycięstwo z drużyną LKS Tęcza Tenczynek zakończyło się wynikiem 3:1. Był to ostatni sparing przed pierwszym meczem tegorocznego sezonu, który odbędzie się już w najbliższą sobotę. Naszym przeciwnikiem będzie jedna z najmocniejszych drużyn grupy – Prokocim Kraków – tłumaczy Julia Głogowska.

Zespół pozyskał także dwóch nowych zawodników z IV – ligowej drużyny Wiślan Jaśkowice: Wiktora Orłosia i Konrada Balcera. - Jest to duże wzmocnienie dla zespołu – dodaje rzeczniczka.

Dużymi osiągnięciami pochwalić mogą się także najmłodsi zawodnicy. Drużyna młodzików pod wodzą trenera Damiana Gorawskiego pokazuje, na co ją stać. 6 marca wręcz roznieśli zespół AP Kmita Zabierzów 19:2. Kolejne zwycięstwo na koncie Orląt zapisano 13 marca. Wówczas wygrali ze Szkołą Futbolu Staniątki 7:0. - Jesteśmy dobrej myśli, że oba zespoły utrzymają taką formę do końca – tłumaczy Głogowska.

Akcja „Wspólny las” w Kleszczowie. Będą spacerować, by zapobiec wycinkom
21 marca 2021 lokalne inicjatywy społeczne, działające w różnych miejscach Polski, w szczególny sposób zaakcentują Międzynarodowy Dzień Lasów, który w 2012 roku został ustanowiony przez ONZ.

Dodatkowo, zespół nawiązał współpracę z Jurajską Izbą Gospodarczą oraz Jura Moto Sport. LKS Orlęta Rudawa będzie także współorganizatorem półmaratonu rudawskiego, który odbywa się w czerwcu.

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje