poniedziałek, 2 października 2023 05:47

Zaatakowali go maczetą. Leżał na ulicy z ranami ciętymi głowy, twarzoczaszki, tułowia i nóg

Autor Mirosław Haładyj
Zaatakowali go maczetą. Leżał na ulicy z ranami ciętymi głowy, twarzoczaszki, tułowia i nóg

W sobotni wieczór w Skawinie dwóch mężczyzn w wieku 21 i 29 lat zaatakowało 32-latka maczetą. Mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w sobotnią noc (ok. godziny 22:00) na ul. Kraszewskiego w Skawinie. Dwóch mężczyzn napadło na 32-latka. Mężczyzna odniósł rany cięte głowy, twarzoczaszki, tułowia i nóg.

– W sobotę ok. 22:00 w Skawinie doszło do ugodzenia niebezpiecznym narzędziem 32-letniego mężczyzny. Mężczyzna w stanie przytomnym został przewieziony do szpitala

– powiedziała w rozmowie z Głosem24 podkom. Barbara Szczerba z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia. Znaleziony na ulicy mężczyzna w ciężkim stanie został zabrany do szpitala, gdzie przeszedł operację. Jego stan określany był jako krytyczny.

Na ul. Kraszewskiego jest monitoring. Policji udało się niemal natychmiast zatrzymać dwóch mężczyzn. Jeden z nich (29-latek) był pod wpływem alkoholu. Odnaleziono również maczetę, którą prawdopodobnie dokonano ataku.

Na obecną chwilę nieznane są motywy działania mężczyzn. Sprawą zajmują się policjanci.

– Aktualnie policjanci przeglądają i zabezpieczają monitoring oraz przesłuchują świadków. Wszelkie okoliczności tego zdarzenia, a także rola procesowa zatrzymanych mężczyzn będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania

– dodała podkom. Barbara Szczerba.

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka