niedziela, 5 czerwca 2022 11:58

Zadecydował finisz na kresce

Autor Mirosław Haładyj
Zadecydował finisz na kresce

Patryk Stosz z grupy Voster ATS okazał się najlepszy na 2. etapie 60. Małopolskiego Wyścigu Górskiego z metą w Nowym Targu.

Na finiszu Stosz pokonał Marcelego Bogusławskiego (HRE Mazowsze Serce Polski) oraz Sebastiana Nielsena (Restaurant Suri Carl Ras). Liderem klasyfikacji generalnej wyścigu pozostał Walter Calzoni (Gallina Eccotek Lucchini). Deszczowa aura przywitała w sobotni poranek uczestników 60. Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Na szczęście nim wszyscy zdołali dotrzeć na zaplanowany na popołudnie start w Niepołomicach, niebo nieco się rozpogodziło, a szosa przeschła. Można było bezpiecznie zacząć rywalizację. W ramach drugiego odcinka na zawodników czekała 142-kilometrowa trasa, której metę wyznaczono w Nowym Targu. Do rozegrania były po trzy lotne i górskie premie.

Dopiero po ponad 30 kilometrach od startu od grupy głównej udało się odjechać Norbertowi Banaszkowi (HRE Mazowsze Serce Polski), Tobiasowi Kongstadowi Morchowi (Restaurant Suri Carl Ras) oraz Jamesowi Mitriemu (Global 6 Cycling). Nowo uformowana ucieczka rozegrała między sobą lotny fniisz w Raciechowicach oraz górską premię w Starym Rybiu, ale zaraz po zjeździe peleton dogonił uciekinierów.

Po chwili kolejna ucieczkę zainicjowała trójka Artur Sowiński (Voster ATS), Kyrylo Tsarenko (Gallina Eccotek Lucchini) i Ukko Peltonen (Global 6 Cycling). Prowadzące trio zgodnie współpracowało, powiększając swoją przewagę względem peletonu do ponad 4 minut. Wszystko to wyglądało bardzo obiecująco, jednak na kolarzy wciąż jeszcze czekał podjazd pod Przełęcz Knurowską, a następnie długi, pełen mokrych od deszczu serpentyn zjazd.

Choć peleton mocno podzielił się podczas wspinaczki, nie odpuszczał pościgu i ostatecznie złapał czołówkę tuż przed metą. O kolejności na kresce zadecydował finisz z grupy, który - podobnie jak przed rokiem - wygrał Patryk Stosz.

Małopolski Wyścig Górski 2022 | 2. etap - 4 czerwca: Niepołomice - Nowy Targ, 142km

Zwycięzca etapu: Patryk Stosz (Voster ATS)

Lider klasyfikacji generalnej „Małopolska”: Walter Calzoni (Gallina Eccotek Lucchini)

Lider klasyfikacji sprinterskie „Chochołowskie Termy”: Tobias Halvorsen (Team Region Sor)

Lider klasyfikacji górskiej „Raso”: Walter Calzoni (Gallina Eccotek Lucchini)

Lider klasyfikacji młodzieżowej U23 „Przyjaciele MWG”: Walter Calzoni (Gallina Eccotek Lucchini)

Lider klasyfikacji drużynowej „Gazeta Krakowska”: Hrinkow Advarics Cycleang

Inf. i foto: UMWM

Podhale

Podhale - najnowsze informacje