wtorek, 15 września 2020 14:39

Zajrzyj do najsłynniejszego muzeum świata za... 20 złotych

Autor Emilia Gara
Zajrzyj do najsłynniejszego muzeum świata za... 20 złotych

W październiku 2019 roku, z okazji 500-lecia śmierci Leonarda da Vinci, otwarto w Luwrze potężną, przygotowywaną przez ponad dekadę retrospektywną wystawę jego prac. Ekspozycja stulecia, jak pisały o niej francuskie media, a zagraniczna prasa prześcigała się w entuzjastycznych recenzjach, była dla organizatorów wyzwaniem konserwatorskim, logistycznym, dyplomatycznym. Nadzwyczajnymi efektami tych prac można cieszyć się w...kinie Regis.

17 września w Kinie Regis w Bochni odbędzie się wyjątkowy pokaz "Leonardo da Vinci. Noc w Luwrze", którego reżyserem jest Pierre-Hubert Martin. Pokaz w głównej mierze skupia się na malarstwie i bada jego znaczenie w życiu artysty, a jest organizowany w ramach cyklu “Wystawa na ekranie”, którego pomysłodawcą i głównym producentem był Phil Grabsky.

“Wystawa na ekranie” to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów. Pokaz trwa 90 minut, a bilet w kosztuje 20 zł.

Inf.: MDK Bochnia

Fot.: Pixabay

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje