sobota, 25 grudnia 2021 12:07

Zakażony koronawirusem Jacek Kurski poleciał na Eurowizję Junior? Szef TVP komentuje

Autor Mirosław Haładyj
Zakażony koronawirusem Jacek Kurski poleciał na Eurowizję Junior? Szef TVP komentuje

Jak podaje Onet, pięć dni przed wylotem na Eurowizję Junior do Paryża prezes TVP Jacek Kurski otrzymał pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Jak informuje Onet, prezes TVP Jacek Kurski powinien do 24 grudnia przebywać w domowej izolacji. Tymczasem, po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu w kierunku koronawirusa, szef stacji wyleciał na Eurowizję Junior do Paryża.

Onet donisi, że widział opis testu prezesa Kurskiego, który został wykonany, po kontakcie z osobą zakażoną (pierwsze badanie z 12 grudnia nie wykryło koronawirusa, ale kolejne, wykonane 2 dni później tak).

Cytowane przez Onet biuro prasowe stacji TVP wyjaśnia, że nie stwierdzono żadnych przesłanek do zastosowania izolacji prezesa Jacka Kurskiego.

Szef TVP odniósł się do słów Onetu za pośrednictwem Twittera:

– W związku z oszczerczą publikacją Onet.pl sugerującą, że stawiam się ponad prawem, lekceważę procedury i stwarzam zagrożenie, informuję, że 14.12.21 po przejściu infekcji SARS Cov-2, w wyniku badań i obowiązujących procedur med. uzyskałem status ozdrowieńca.

Jacek Kurski poinformował również, że pozywa portal za oszczerstwa:

– W związku z oszczerstwami pozywam http://Onet.pl o odszkod. na cel społeczny, a w zw. z przestępstwem pko danym osob. (art. 107 ust.), bezprawnym uzyskaniem (art. 267 KK) i ujawnieniem informacji (art. 266 par. 1 KK) bezzwłocznie skieruję zawiadomienie do prokuratury.

Inf.: onet.pl

Polska

Polska - najnowsze informacje