piątek, 6 sierpnia 2021 08:15

[AKTUALIZACJA] Zakopane: Deszcze spowodowały uszkodzenie nasypu kolejowego i podmycie toru. Są zmiany w rozkładzie jazdy

Autor Mirosław Haładyj
[AKTUALIZACJA] Zakopane: Deszcze spowodowały uszkodzenie nasypu kolejowego i podmycie toru. Są zmiany w rozkładzie jazdy

Na trasie z Krakowa do Zakopanego, na odcinku między Rabą Wyżną a Sieniawą w nocy wstrzymany został ruch pociągów. Ulewne deszcze spowodowały uszkodzenie nasypu i podmycie toru kolejowego.

Ze względów bezpieczeństwa wprowadzono komunikację zastępczą. Działa specjalny zespół zarządzania złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników. Na miejscu są służby techniczne Polskich Linii Kolejowych. Oceniany jest stan toru oraz możliwość zabezpieczenia i wznowienia ruchu pociągów. Sytuacja meteorologiczna jest dynamiczna, wstępnie ocenia się, że naprawa toru może zająć dwa lub trzy dni.

Organizacja ruchu:

Przewozy regionalne, Polregio - komunikacja zastępcza na odcinku Chabówka – Nowy Targ.

PKP Intercity i Koleje Śląskie – komunikacja zastępcza na odcinku Chabówka – Zakopane.

Podróżni o zmianach w komunikacji informowani są na stacjach, przystankach oraz w pociągach.

Aktualizacja na godz. 15:30

Zmiany w kursowaniu pociągów na trasie Chabówka - Zakopane

Utrzymana  jest zmieniona komunikacja na trasie Chabówka – Zakopane. Wedle  możliwości pogodowych oceniany jest stan torowiska. W sprzyjających  warunkach będzie oceniony  zakres i czas prac potrzebnych do przywrócenia ruchu. Wstępnie ocenia  się, że naprawa linii kolejowej i przywrócenie ruchu pociągów może zająć  dwa lub trzy dni.

Na  trasie z Krakowa do Zakopanego, na odcinku między Rabą Wyżną a Sieniawą w nocy wstrzymany został ruch pociągów. Ulewne deszcze spowodowały uszkodzenie nasypu, podmycie toru kolejowego i zablokowanie drogi wojewódzkiej. Ze względów  bezpieczeństwa wprowadzono autobusową komunikację zastępczą na odcinku Chabówka-Zakpoane, która do tej pory objęła 17 pociągów. Podróżni o zmianach w komunikacji informowani są na stacjach, przystankach  oraz w pociągach. Działa specjalny zespół zarządzania złożony z  przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, aby podróże i  czasowa organizacja ruchu przygotowane były sprawnie.

Inf. i fot.: mat. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A

Podhale

Podhale - najnowsze informacje