sobota, 1 stycznia 2022 10:42

Zakopane: Liczne awantury i bójki. Zatrzymani trzeźwieją, a policja wstępnie podsumowała Sylwester Marzeń

Autor Mirosław Haładyj
Zakopane: Liczne awantury i bójki. Zatrzymani trzeźwieją, a policja wstępnie podsumowała Sylwester Marzeń

W operacji policyjnej „SYLWESTER 2021” zaangażowanych było ponad 300 policjantów z całej Małopolski. W tą wyjątkową noc policjantów wspierali również funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz Strażnicy Miejscy. Nowy Rok w Zakopanem na Równi Krupowej przywitało około 40 tysięcy turystów.

Funkcjonariusze z małopolskiej drogówki już na „zakopiance” dbali o bezpieczny dojazd turystów na koncert Sylwestrowy. W Zakopanem i miejscowościach turystycznych powiatu tatrzańskiego ponad 300 policjantów dbało o bezpieczeństwo mieszkańców i gości. Znaczne siły policyjne zgrupowane zostały bezpośrednio w rejonie sceny na Równi Krupowej jak i centrum Zakopanego. W zabezpieczeniu imprezy oraz utrzymaniu porządku w powiecie policjantów wspierali Strażnicy Ochrony Kolei, Strażnicy Miejscy, druhowie Straży Pożarnej oraz liczna służba ochrony.

W kulminacyjnym momencie przed sceną znajdowało się około 14 tysięcy osób natomiast na Równi Krupowej dodatkowo bawiło się blisko 25 tysięcy osób.

– Podczas imprezy masowej nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń. Natomiast poza imprezą w rejonie Krupówek i na obrzeżach miasta dochodziło do licznych awantur i bójek z udziałem turystów, którzy niestety przesadzili z alkoholem

– relacjonują policjanci.

Zdarzenia te nasiliły się po godzinie 1:00, kiedy zakończył się koncert.

– W powiecie tatrzańskim od 18:00 do 3:00 odnotowaliśmy aż 107 różnego typu interwencji.

Wielu osobom policjanci pomagali odnaleźć miejsce zakwaterowania, a innych przypadkach zatrzymywali do wytrzeźwienia ratując przed wyziębieniem. Niestety nie obyło się bez nałożenia 21 mandatów karnych, skierowania 3 wniosków o ukaranie do sądu oraz zatrzymaniu kilku osób. Podejrzane są m.in o: znieważenie i atak wobec interweniujących policjantów, posiadanie substancji zabronionych, jazdę w stanie nietrzeźwości, bójki i uszkodzenia ciała. Teraz zatrzymani trzeźwieją, a niebawem usłyszą zarzuty.

Reasumując, kilkanaście zatrzymanych osób, ponad sto interwencji, poszkodowany policjant i fałszywy alarm o podłożonym ładunku podczas koncertu to bilans tylko kilku godzin sylwestrowej nocy. Do wczesnych godzin porannych policjanci podejmowali kolejne liczne interwencje wobec mocno pijanych i agresywnych sylwestrowiczów, którzy wszczynali burdy w centrum Zakopanego, ale i w innych miejscowościach powiatu tatrzańskiego.

Inf. i foto: R.W./KPP.Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje