środa, 5 lutego 2020 13:33

Zakopane. Zobacz, jak wyglądał Puchar Świata okiem policyjnego drona

Autor Mirosław Haładyj
Zakopane. Zobacz, jak wyglądał Puchar Świata okiem policyjnego drona

W dniach 24-26 stycznia na zakopiańskiej skoczni im. Stanisława Marusarza odbyły się konkursy pucharu świata w skokach narciarskich.

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom zakopiańskiego święta skoków narciarskich wymagało od policjantów i wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo maksymalnej mobilizacji i zaangażowania. Za wyjątkiem piątkowych treningów i kwalifikacji, w każdy dzień zabezpieczenia imprezy zaangażowanych było ponad dwustu funkcjonariuszy z garnizonu małopolskiego. Oprócz tego w celu odpowiedniego zabezpieczenia zakopiańskiej imprezy policjanci użyli drona. Wykorzystując nagrania z jego kamery stworzyli krótki film, na którym możemy zobaczyć, jak wyglądał Puchar Świata z perspektywy policyjne maszyny.

Prestiżowe zawody rozgrywane pod Giewontem od lat przyciągają najlepszych skoczków świata, ale również rzesze sympatyków skoków narciarskich. Nie inaczej było i teraz, tym bardziej, że apetyty polskich kibiców zostały zaostrzone ostatnimi sukcesami naszych zawodników. Zarówno zawody drużynowe jak i zmagania indywidualne na skoczni oglądało ponad 23 tysiące kibiców, natomiast w rejonie przyległym do wielkiej krokwi zgromadziło się dodatkowo ok. 10 tysięcy osób.

Policjanci zabezpieczali drogi dojazdowe, współpracowali z funkcjonariuszami Służby Ochrony Państwa w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa osobom podlegającym szczególnej ochronie, dbali o porządek w rejonie rozgrywania zawodów, dbali również o bezpieczny przebieg fety po zakończeniu rywalizacji sportowej. Biorąc pod uwagę liczbę osób obecnych w tym czasie w Zakopanem, można stwierdzić, że wszystkie służby stanęły na wysokości zadania. Nie odnotowano żadnych incydentów w związku z imprezą masową. Poza terenem skoczni było głośno, ale bezpiecznie. Praca policjantów skupiała się również na tonowaniu nastrojów osób, które przesadziły z napojami rozgrzewającymi i zbyt ekspresyjnie wyrażały swoje emocje po zawodach sportowych. Zdarzyły się różne drobne incydenty, jednak biorąc pod uwagę skalę tych wydarzeń należy uznać ostatnie dni za spokojne.

Policja dziękuje wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do bezpiecznego przebiegu zawodów pucharu świata w Zakopanem.

R.W. / zdj. Łukasz Budz

Podhale - najnowsze informacje