czwartek, 27 stycznia 2022 12:27

Utrudnienia w przejeździe na Słowację. Most w Chyżnem zamknięty

Autor Joanna Obajtek
Utrudnienia w przejeździe na Słowację. Most w Chyżnem zamknięty

Od środy zamknięto most graniczny na DK 7 w Chyżnem. Na trasie do granicy ze Słowacją wprowadzono zmiany w organizacji ruchu.

W środę 26 stycznia zamknięto most graniczny w kierunku Słowacji (DK7, km 763+720). W związku z tym wprowadzono zmiany w organizacji ruchu na drodze w Chyżnem. Powodem zamknięcia przeprawy był zły stan techniczny.

- Istniejący most graniczny jest w złym stanie technicznym. Zaobserwowano przecieki przez płytę pomostu, ubytki betonu, zarysowania konstrukcji i korozję stali zbrojeniowej - wyjaśnia Iwona Mikrut z GDDKiA w Krakowie.

Kierowcy muszą jeździć w obu kierunkach mostem równoległym (w kierunku do Polski) do zamkniętego (jeden pas w kierunku na Słowację, drugi pas w kierunku do Polski).

Zmiany wynikają z budowy nowego mostu na potoku Jeleśnia. Prace budowlane obejmują rozbiórkę istniejącego mostu oraz budowę mostu granicznego pomiędzy miejscowościami Chyżne i Trstena (na terytorium Słowacji) - informuje GDDKiA.

W ramach prac przewidziano przebudowę dojazdów do mostu, budowę kanalizacji deszczowej oraz budowę kanału technologicznego.

Nowy obiekt będzie miał lepsze parametry techniczne i wytrzymałościowe. Poprawi się też bezpieczeństwo pieszych, dla których zostanie wybudowany chodnik oraz bariery ochronne - tłumaczy Iwona Mikrut.

Prace remontowe potrwają od 16 grudnia do 15 marca.

Podhale

Podhale - najnowsze informacje