poniedziałek, 8 sierpnia 2022 08:10

Zator. Kompletnie pijany zajmował się 5-letnią córką na wakacjach

Autor Patryk Trzaska
Zator. Kompletnie pijany zajmował się 5-letnią córką na wakacjach

5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który kompletnie pijany zajmował się swoją małą córką podczas wypoczynku z Zatorze (powiat oświęcimski). Zachowanie ojca dziecka przykuło uwagę pracowników ośrodka, którzy powiadomili o fakcie policję.

Do zdarzenia doszło we wtorek (2 sierpnia) po południu, na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych w Zatorze. Tuż przed godziną 16, policjanci otrzymali zgłoszenie od pracowników ośrodka dotyczące będącego pod wpływem alkoholu mężczyzny pod którego opieką znajduje się jego kilkuletnia córka.

Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Mundurowi zatrzymali 37 – latka. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,8 promila alkoholu. Opiekę nad jego 5 – letnią córką przejęła rodzina, a nieodpowiedzialny ojciec trafił na komendę.

Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletniego dziecka nad którym miał obowiązek opieki. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Materiały sprawy zostaną również przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich właściwego dla miejsca zamieszkania małoletniej, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną dziecka.

inf. Małopolska Policja

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje