środa, 12 sierpnia 2020 11:28

Zator: W Energylandii wystartowała strefa Moya Formuła [ZDJĘCIA]

Autor Głos 24
Zator: W Energylandii wystartowała  strefa Moya Formuła [ZDJĘCIA]

11 sierpnia 2020r. o godzinie 10:00 poprzez symboliczne przecięcie wstęgi przez maskotkę parku – Energusia, została otwarta strefa Moya Formuła. Jest to piąta strefa zabawy w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze, która zyskała sponsora tytularnego. Od teraz strefa będzie sygnowana marką sieci stacji paliw Moya. Co nie uszło zapewne uwadze wszystkich dotychczasowych gości Energylandii – jedna z 258 stacji paliw Moya znajduje się zresztą w najbliższym sąsiedztwie parku.

Przypomnijmy: Rollercoster Formuła powstał w 2016r., był pierwszą kolejką zaprojektowaną specjalnie dla Energylnadii. Co ciekawe, jest to kolejka typu lunchcoster, czyli w technologii wystrzału magnetycznego. Od klasycznych kolejek odróżnia ją fakt, że nie potrzebuje ona wspinania kilkanaście metrów nad ziemię, by nabrać rozpędu. Moya Formuła bezpośrednio „wystrzela” śmiałków w 2 sekundy do prędkości 100km/h – o czym więcej można przeczytać na stronie parku. Warto również dodać, że ta kolejka posiada kilka inwersji i wzgórz, a jej przepustowość to 16 osób na jeden pociąg (pociągi są dwa), natomiast maksymalne przeciążenia sięgają 4,5G. Właśnie 11 sierpnia to cudo zyskało sponsora tytularnego, którego branding widoczny jest teraz dosłownie w każdym punkcie strefy.

W strefie Moya Formuła, znajduje się nie tylko kolejka górska, ale również: Moya Formuła Autodrom – czyli klasyczne samochodziki do zderzania, Moya Planetarium – które oferuje kilkunastominutowe seanse o kosmosie i przestworzach Są również punkty gastronomiczne: Moya Pit Stop Zapiekanka, Moya Formuła Pizza i Moya Formuła Restaurant. Należy dodać, że w tej części parku znajdują się też stanowiska do gier i zabaw.

Jak zawsze, przy tego typu okazjach, otwarcie strefy poprowadził niezawodny spiker – Kris Kojder, a event uświetniły występy kaskaderów i animatorów. Nie pozostaje nic innego jak zaprosić wszystkich chętnych na niezapomniane emocje do Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze, który wzbogacił się o kolejnego Partnera tytularnego dla swoich atrakcji.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z otwarcia strefy Moya Formuła w Enegylandii!

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje