czwartek, 14 grudnia 2023 08:46

Zauważyła leżącego na chodniku mężczyznę. Natychmiast ruszyła z pomocą

Autor Katarzyna Jamróz
Zauważyła leżącego na chodniku mężczyznę. Natychmiast ruszyła z pomocą

W niedzielny poranek (10 grudnia) 50-letnia mieszkanka Brzeska wykazała się ogromną empatią, udzielając pomocy nietrzeźwemu mężczyźnie. Gdy zauważyła leżącego na chodniku 33-latka, nie wahając się, natychmiast podjęła konkretne kroki, aby mu pomóc.

Mieszkanka Brzeska nie tylko udzieliła pomocy mężczyźnie, ale również wezwała służby ratunkowe. – Z pomocą innych przechodniów pomogła wstać 33-latkowi. Na miejscu, oprócz policjantów, pojawiła się załoga karetki pogotowia, która przetransportowała mężczyznę do szpitala. Reakcja 50-letniej mieszkanki Brzeska zasługuje na uznanie – relacjonuje asp. sztab. Ewelina Buda, rzeczniczka prasowa KPP w Brzesku.

Nie bądźmy obojętni

Warto podkreślić, że tego typu sytuacje, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, mogą stanowić poważne zagrożenie dla osób bezdomnych lub znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych. Nietrzeźwość i niska temperatura są czynnikami, które zwiększają ryzyko dla zdrowia i życia tych osób. Empatyczna postawa mieszkanki Brzeska zasługuje na uznanie. Jej szybka reakcja mogła być decydująca dla zdrowia czy nawet życia mężczyzny.

Fot. Ilustracyjne/Policja

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka