piątek, 6 października 2023 09:48

Zawodniczki z Krynicy-Zdroju rozpoczynają rywalizację w Korei Południowej. "Robimy to, co podpowiada nam serce"

Autor Patryk Trzaska
Zawodniczki z Krynicy-Zdroju rozpoczynają rywalizację w Korei Południowej. "Robimy to, co podpowiada nam serce"

Dzisiaj zaczynają się pierwsze międzynarodowe zawody ICU WORLD CUP 2023 w Korei Południowej. W kadrze Polski na te zawody znalazł się Cheer Hip Hop Double - Karolina i Roksana WDS z Krynicy-Zdroju. Zawody będą się odbywać w dniach 6-8 października 2023 r.

– Duet od trzech lat należy do Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu i na swoim koncie ma już wiele osiągnięć, m.in.:  trzykrotny tytuł Mistrza Polski, sukcesy na Grand Prix Polski oraz występ na arenie międzynarodowej na Mistrzostwach Świata ICU WORLDS  Orlando 2022. Duet tworzą: Karolina Wolak, właścicielka i trenerka Fruciaki, absolwentka Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju oraz Roksana Majda uczennica 4abp LO - tegoroczna nasza maturzystka – mówi Maria Aleksander-Pisz dyrektor szkoły. – Samodyscyplina,  pracowitość, samodoskonalenie, pewność siebie, nieustępliwość, waleczność, ambicja i wielka pokora to te cechy charakteryzują nasze  zawodniczki – dodaje.

Czy to duet doskonały?        

– Na pewno zgrany. Treningi przychodzą nam z wielką łatwością. Jestem trenerem, choreografem i zawodnikiem, to nie jest proste zadanie,  jednak z Roksaną dogadujemy się bez słów. Jesteśmy szybkie, dynamiczne i  spontaniczne. Robimy to, co podpowiada nam serce. Po ciężkich  problemach zdrowotnych wracamy do gry! Dołożymy wszelkich starań, by barwy biało-czerwone były zapamiętane – mówi Karolina Wolak przed  rozpoczynającymi się zawodami.

inf./fot. Biuro Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka