piątek, 22 kwietnia 2022 08:29

"Zbieram i Segreguję" już dzisiaj w Tarnowie!

Autor Katarzyna Jamróz
"Zbieram i Segreguję" już dzisiaj w Tarnowie!

W piątek (22 kwietnia) Rada Osiedla Mościce i Grupa Azoty organizują akcję "Zbieram i Segreguję" w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi.

W wyznaczonych miejscach do godz. 20.00 można pozostawić zebrane posegregowane śmieci tj. przed wejściem do przedszkola obok stadionu od strony ul. Zbylitowskiej oraz obok ul. Pasterskiej i lasku Sośnina. Grupa Azoty oznaczy punkty zbiórek, aby były widoczne dla uczestników.

Tradycyjne w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi organizowane są liczne akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie w tym m.in. akcje sprzątania świata i różnego rodzaju zbiórki śmieci i odpadów. W bieżącym roku Grupa Azoty wraz z Radą Osiedla Mościce włącza się w obchody Światowego Dnia Ziemi z nową inicjatywą pod hasłem "Zbieram i Segreguję", zwracając szczególną uwagę na problem właściwej segregacji odpadów, a w szczególności odpowiedzialnego postępowania z tworzywami, które mają również wielki potencjał ekologiczny i mogą pomagać w ochronie zasobów i redukcji CO2.
Nie każdy zna to ekologiczne oblicze tworzyw i zdaję sobie sprawę z tego potencjału, dlatego tegoroczna inicjatywa Rady Osiedla Mościce i Grupy Azoty jest początkiem szerszych działań o charakterze edukacyjnym, które będą realizowane w najbliższych miesiącach wraz z Radą Osiedla, przedszkolami i szkołami.

Tereny zielone na osiedlu Mościce będą sprzątać razem z opiekunami przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i średnich w sumie kilkaset osób. Akcja rozpocznie się o godz. 10:00 spotkaniem przed Centrum Sztuki Mościce z udziałem przedstawicieli Rady Osiedla i Członka Zarządu, Dyrektora Generalnego Grupy Azoty Zbigniewa Paprockiego. Podsumowanie akcji planowane jest o godz. 15:00 w Willi Kwiatkowskiego. Z tej okazji zostaną wręczone okolicznościowe dyplomy dla dzieci i młodzieży biorącej udział w akcji. Przekazane zostaną także drobne eko-upominki od Grupy Azoty.  

Grupa Azoty swoimi działaniami stara się promować właściwe postawy, integrować środowiska i wzmacniać poszczególne ogniwa łańcucha Gospodarki w Obiegu Zamkniętym, dlatego do akcji zaproszono również przetwórców tworzyw. Partnerami akcji są Cellfast - polski producent rękawic, narzędzi ogrodowych i firma Dantar - producent worków foliowych na odpady.

Fot.: Ilustracyjne

Tarnów - najnowsze informacje