czwartek, 16 grudnia 2021 11:01

Zegarmistrzowska rodzina świętowała jubileusz. Historia rodu związana jest z zegarem na sądeckiej wieży ratuszowej

Autor Aleksandra Tokarz
Zegarmistrzowska rodzina świętowała jubileusz. Historia rodu związana jest z zegarem na sądeckiej wieży ratuszowej

W Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Sączu odbyły się uroczystości z okazji 120-lecia firmy Dobrzański. To najstarszy zakład rzemieślniczy w Nowym Sączu i jeden z najstarszych w Małopolsce, a historia rodu związana jest z zegarem na sądeckiej wieży ratuszowej. Teraz nakręca go Jan Dobrzański wspinając się codziennie po ponad stu schodach. Zarówno on jak i brat Henryk mają swoje zakłady na ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu.

- Składam serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu 120-lecia istnienia firmy „Jan Dobrzański”, jednego z najstarszych w Małopolsce zakładów rzemieślniczych. Jubileusz ten jest szczególną okazją do wspomnień, podsumowań minionego czasu, osiągnięć oraz sukcesów – mówił starosta Marek Kwiatkowski zwracając się do Danuty i Jana Dobrzańskich. - Dla mnie osobiście to doskonały moment na wyrażenie uznania i podziękowania za Państwa dotychczasowe działania na Sądecczyźnie. Praca zegarmistrza wymaga dużej cierpliwości i precyzji, a wykonywana z pasją i zaangażowaniem daje mnóstwo powodów do dumy. Życzę Państwu poczucia spełnienia i zadowolenia z dobrze zrealizowanej misji. Niech kolejne lata będą wypełnione sukcesami oraz staną się źródłem satysfakcji i motywacji do dalszej pracy.

Z gratulacjami pospieszyli również: wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, Marcin Poręba – dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury UM w Nowym Sączu, rzemieślnicy, przyjaciele rodziny Dobrzańskich i prezes Zarządu Cechu Jan First wraz z pracownikami.

inf./fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje